صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان ناسالم است

هوای اصفهان ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۱۴ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۲۷، خیابان استانداری با شاخص ۱۲۳، باهنر با شاخص ۱۳۵، رودکی با شاخص ۱۱۸، فرشادی با شاخص ۱۱۰، رهنان با شاخص ۱۳۲، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

وی ادامه داد: شاخص کیفی هوا در خیابان پروین با میانگین ۹۵، جی با میانگین ۹۲ و کاوه با میانگین ۸۸ وضعیت قابل قبول (زرد) را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۵۴ ناسالم برای عموم شهروندان و در شاهین شهر با شاخص ۷۳ و مبارکه با شاخص ۶۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش دما، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − ده =