صفحه اصلی » اقتصادی » نیاز ۱۰۰۰ کیلومتر جاده در اصفهان به روکش آسفالت

معاون راهداری سازمان حمل و نقل و راهداری خبر داد؛

نیاز ۱۰۰۰ کیلومتر جاده در اصفهان به روکش آسفالت

معاون راهداری سازمان حمل و نقل و راهداری گفت: یک هزار کیلومتر از جاده‌های مواصلاتی استان اصفهان نیازمند روکش آسفالت است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ رضا اکبری در سفر یک روزه به اصفهان و در سفر به شهرستان‌های این استان از وضعیت راه‌های شهرستان‌های شمال و شرق اصفهان بازدید کرد. سفر به نطنز، اردستان و نائین از برنامه‌های حضور یک روزه این مقام مسئول در اصفهان بود که ضمن بازدید از راه‌های بین شهری و روستایی دیداری نیز با نمایندگان مجلس و فرمانداران این شهرستان‌ها داشت.

معاون راهداری سازمان حمل و نقل و راهداری کشور شامگاه سه شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات محورهای مواصلاتی اردستان با اشاره به اینکه استان اصفهان به دلیل وضعیت جغرافیایی دارای بیشترین محورهای مواصلاتی کشور است، اظهار داشت: این امر سهم این استان در چالش‌های حوزه راهداری را نیز افزایش می‌دهد.

*پیمانکاران خواستار اجرای پروژه‌های راهداری اصفهان نیستند

وی با بیان اینکه اعتبار سازمان راهداری در مجموع دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، ادامه داد: این اعتبار در برابر میزان خرابی جاده‌ها در کشور ناچیز است و از این رو پیمانکاران نیز کمتر تمایل به فعالیت در این بخش دارند.

اکبری تصریح کرد: برای مثال به منظور اجرای روکش آسفالت ترانزیت محور بادرود به اردستان و نائین علی رغم تأمین اعتبار چهار بار مناقصه برگزار شد اما موفق به انتخاب پیمانکار نشدیم.

وی گفت: در ادامه با برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بر این شد تا این پروژه پس از زیرسازی باند دوم زواره به اردستان در دستور کار قرار گیرد.

*پیش‌ بینی ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های راهداری اصفهان

معاون راهداری سازمان حمل و نقل و راهداری کشور با اشاره به اینکه با رایزنی‌های صورت گرفته با استانداری اصفهان برای بهبود وضعیت راه‌های این استان ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، ابراز داشت: قرار است ۴۰ درصد از این اعتبار از محل بودجه استانی و ۶۰ درصد از منابع ملی تأمین شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲۰ میلیارد تومان برای بهبود وضعیت راه‌های استان اصفهان تخصیص یافته است.

*اجرای ۳۰۰ پروژه راهداری در اصفهان

اکبری تعداد طرح‌های راهداری در استان اصفهان را ۳۰۰ عدد اعلام کرد و ابراز داشت: اعتبار پیش بینی شده برای بهره برداری از این طرح‌ها نیز یک هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان خراب‌ترین جاده‌های کشور را دارد، اضافه کرد: یک هزار کیلومتر از جاده‌های استان نیازمند روکش آسفالت است.

معاون راهداری سازمان حمل و نقل و راهداری کشور هزینه بازسازی آسفالت ضروری در استان اصفهان را پنج برابر اعتبار موجود دانست و افزود: کمبود اعتبار اجرای این طرح‌ها را زمان بر کرده و در این شرایط هر روز به میزان این محورها افزوده خواهد شد.

وی همچنین به لزوم استانداردسازی آسفالت جاده‌های روستایی در اردستان تاکید کرد و گفت: برای این امر طی چند روز آینده ۲۰ کیلومتر از مسیرهای روستایی این شهرستان برای روکش آسفالت گرم به مناقصه گذاشته می‌شود و در کنار این پروژه روکش کمربندی اردستان نیز تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + نوزده =