صفحه اصلی » ورزشی » نصف جهان آماده میزبانی مسابقات آسیایی ترای اتلون/فرصت های بزرگی در این ورزش برای اصفهان وجود دارد

نیم نگاهی به میزبانی تحسین برانگیز مسابقات قهرمانی؛

نصف جهان آماده میزبانی مسابقات آسیایی ترای اتلون/فرصت های بزرگی در این ورزش برای اصفهان وجود دارد

مسابقات قهرماتی دواتلون کشور به میزبانی اصفهان برگزار شد و با شركت بيش از ۵۰ نفر از برترين ورزشكاران دواتلون از ۱۵ استان در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد كه در پايان و در رده بزرگسالان منصور عبدي از كردستان زودتر از سايرين از خط پايان عبور كرد و با زمان ۵۸:۱۶ صاحب مدال طلا و عنوان قهرماني اين مسابقات شد. پس از وي محمدحسين طيبي از تهران با زمان ۱:۰۰:۰۵ در جايگاه دوم ايستاد و سيد محمد حسيني از گلستان با زمان ۱:۰۰:۲۶ بر سكوي سوم قرار گرفت،تیم هیئت اصفهان نیز در مجموع بر سکوی سوم این مسابقات ایستاد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ اصفهان سه شنبه،4 آبان 1400 میزبان مسابقات قهرمانی و مرحله نهایی لیگ دوالتون کشوری در سه رده سنی امید،جوانان و بزرگسالان بود، این مسابقات که در شهرک مسکونی پایگاه چهارم هوانیروز برگزار شد میزبان بیش از 60 ورزشکار از سراسر کشور بود که با رعایت پروتکل های بهداشتی به رقابت پرداختند.

*مسابقات نفرات برتر خود را شناخت

اين مسابقات با شركت بيش از ۵۰ نفر از برترين ورزشكاران دواتلون از ۱۵ استان كشور در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد كه در پايان و در رده بزرگسالان منصور عبدي از كردستان زودتر از سايرين از خط پايان عبور كرد و با زمان ۵۸:۱۶ صاحب مدال طلا و عنوان قهرماني اين مسابقات شد.

پس از وي محمدحسين طيبي از تهران با زمان ۱:۰۰:۰۵ در جايگاه دوم ايستاد و سيد محمد حسيني از گلستان با زمان ۱:۰۰:۲۶ بر سكوي سوم قرار گرفت.

در رده سني جوانان نيز محمدياسر سجاد از استان‌ ميزبان با ركورد ۱:۰۲:۳۹ قهرمان شد و پوريا شامي از زنجان با ۲۰ ثانيه اختلاف دوم شد و فريد هادي پور از چهارمحال و بختياري با زمان ۱:۰۵:۱۲ در رده سوم ايستاد.

در بخش تيمي اين رقابت ها اين استان گلستان بود كه با ثبت زمان ۲:۰۳:۱۰ به مقام قهرماني رده بزرگسالان دست يافت و استان هاي اصفهان و كردستان نيز به ترتيب با زمان هاي ۲:۰۵:۰۶ و ۲:۰۹:۱۸ در رده هاي دوم و سوم ايستادند.

در رقابت تيمي رده سني جوانان، اين زنجاني ها بودند كه موفق تر عمل كردند و با زمان ۲:۰۸:۳۰ به مقام قهرماني دست يافتند، پس از زنجان استان اصفهان با زمان ۲:۰۹:۳۷ دوم شد و عنوان سوم نيز به استان آذربايجان شرقي با زمان ۲:۱۴:۱۸ دست يافت.

*تيم دوبيس قهرمان مرحله سوم و پاياني ليگ دواتلون آقايان

تيم دوبيس به مقام قهرماني مرحله سوم و پاياني ليگ دواتلون آقايان فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ رسید و اعضاي اين تيم كاپ قهرماني اين مسابقات را را بالاي سر بردند.

دوبيس براي كسب اين عنوان در مجموع سه مرحله زمان ۸:۲۴:۰۶ را به ثبت رساند. پس از تيم دوبيس تيم هاي سلكتور با زمان ۸:۲۵:۳۲ و هيئت اصفهان با زمان ۸:۲۸:۰۴ به ترتيب به عناوين دوم و سوم ليگ دست يافتند.

در پايان اين مسابقات سيد محمد حسيني از تيم سلكتور نيز به عنوان برارين ورزشكار ليگ فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ انتخاب شد و جايزه نقدي و تنديس برتربن ورزشكار را از آن خود كرد.

*میزبانی اصفهان بسیار عالی بود

منصور عبدی در حاشیه مسابقات در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: واقعا بنده از همه کادر فدراسیون تشکر می‌کنم واقعا سطح مسابقه بالا بود، بقیه شرکت کنندگان نیز از آمادگی بالایی برخوردار بودند و اینکه من هم تمرینات سخت و سنگینی انجام دادم.

قهرمان این دوره از مسابقات ادامه داد: بعد از اردویی که تمام شد بنده باز هم پیگیر تمرینات خود در ارتفاعات بودم و توانستم در ارتفاع تمرینات خود را مداوم انجام بدهم و شکر خدا توانستیم در این جا نتیجه بگیریم، بنده خدا را شاکر هستم که همراه ما بوده و همیشه پشت و پناه ما بوده است.

وی اشاره کرد: سطح میزبانی اصفهان نیز بسیار عالی بود بنده از کادر هیئت اصفهان تشکر می‌کنم، بنده از استان کردستان و شهرستان سنندج هستم و عضو تیم ایلام هستم.

*فدراسیون ترای اتلون بدون تعطیلی

محسن حمیدی در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: از ابتدای سال فدراسیون با حفظ شرایط کرونایی و رعایت پروتکل‌های ابلاغی تمامی مسابقات قهرمانی کشوری را که زیر مجموعه این فدراسیون قرار می‌گرفت را برای اولین بار‌هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان برگزار کرد.

دبیر فدراسیون سه گانه ترای اتلون ادامه داد: این آخرین فعالیت قهرمانی کشور است که به عنوان دواتلون در استان اصفهان انجام شد، این اولین بار نیست که ما در اصفهان و در مجموعه پرواز در واقع میزبانی را می‌بینیم و به نحو احسن انجام شده است و با همکاری عزیزانمان در هوانیروز و هیئت اصفهان میزبانی قابل قبولی بوده است.

وی افزود:حدود ۶۰ نفر از سراسر کشور در مسابقه قهرمانی کشور دواتلون که متشکل از دوچرخه‌سواری و دویدن است شرکت کردند و همزمان نیز مرحله سوم لیگ نیز برگزار شد و قهرمان لیگ نیز مشخص خواهد شد.

حمیدی تاکید کرد: اما الان چون به تازگی مسابقه تمام شده است و عزیزان داور تا بخواهند نتیجه را اعلام بکنند کمی طول می‌کشد ولی در انفرادی اقای مسعود عبدی از کردستان مقام اول را کسب کرد و اقای محمدحسین طیبی از تهران مقام دوم و مقام سوم نیز را آقای علی رضوانی از سمنان کسب کردند.

*اصفهان همواره بر سکوهای ترای اتلون

محمد باقری در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: مسابقات دواتلون به علت فضایی که دارد و فضای غیر آبی را نیازمند است و به هر صورت استان‌هایی هستند که در شمال و جنوب به دریا و در مرکز نیز دریاچه را دارا هستند و زحمت می‌کشند مسابقات سه گانه را میزبان می‌شوند و برگزار می‌کنند.

دبیر هیئت ترای اتلون ادامه داد: ما در اصفهان به حیث اینکه در این رشته محیط و بستر را دارا هستیم چندین سال است که مسابقات دواتلون را در بخش خانم‌ها و آقایان میزبان هستیم و میزبانی به نحو احسن، طبق گفته و رضایت همه، با استاندارد‌های جهانی برگزار می‌شود.

وی مدعی شد: داوران ما بین‌المللی هستند که در مسابقات برون مرزی شرکت می‌کنند به عینه همان مسیر را و همان تجهیزات را در اینجا پیاده می‌کنیم و در تمامی موارد ایمنی جاده، یک جاده کاور شده ، یک فضای کاور شده که به لطف خدا بدون هیچ حادثه‌ای مسابقات در این چند ساله برگزار شده است.

باقری اظهار داشت: این را نیز باید مدیون رییس هیئت آقای شرفا و فرماندهانی که در این چندین ساله در پایگاه هوانیروز بودند و جناب سرهنگ نظری که امروز فرماندهی پایگاه را دارند و عوامل ایشان، این زحمات را مدیون ایشان هستیم که به هر حال این مسابقه‌ای است که اجرای سختی دارد و در محیط باز است و باید یک میدان مسابقه ۱۰ کیلومتری داشته باشیم، این کار بسیار سخت است که به همت ارگان‌ها و عزیزان زحمت کش این اتفاق افتاده است.

*همیشه جزو سه استان برتر بوده‌ایم

باقری اشاره کرد: اصفهان نیز همه ساله روی سکو بوده است و اگر مقام اول را نداشته است مقام دوم را صاحب بوده است. در رتبه بندی نیز برای چند سال است که ما مداوم اول هستیم، از این ۱۶ الی ۱۷ سال که بنده فکر می‌کنم فدراسیون تشکیل شده است، همیشه جزو سه استان برتر بوده‌ایم.

فعالیت‌هایمان نیز نه صرفا به مقام و آن شاخصه‌هایی که برای ۱۰۰۰ امتیاز وجود دارد را شاید ۳۰۰ امتیاز برای بحث مدال و ورزشکار باشد ولی ۷۰۰ امتیاز جهت میزبانی و کارهای فرهنگی است که ما در تمام این کارها موارد تکلیفی را انجام داده‌ایم.

وی در پایان تاکید کرد:در بین انفرادی جوانان یک جوان به نام یاسین سلمانی بوده است که خوش آتیه و ۱۶ ساله است، در بخش امید نیز آقای مهدی سلیمی‌پور بوده و در مجموع تیمی نیز به امید خدا اول هستیم.

*اصفهان آماده میزبانی مسابقات آسیایی ترای اتلون

محمد شرفا در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: در فدراسیون ترای اتلون استان اصفهان از استان‌هایی است که از ابتدای تشکیل فدراسیون در مجموعه فدراسیون نقش داشته است،بنده حدود سه سالی است که در هیئت استان مشغول به کار شده‌ام و از همان ابتدا نیز سعی کردیم که هر سال میزبانی را داشته باشیم.

رئیس هیئت ترای اتلون استان اصفهان ادامه داد: بالاخره هم دوستانی که در این رشته در حال کار هستند و این امکان و تخصص را دارند که در مسابقات شرکت کنند و همیشه نیز ما روی سکوها بوده‌ایم و فضای خوبی نیز وجود دارد، خوش‌بختانه پایگاه هوانیروز که ما امروز در آن حضور داریم، دوستانی که امروز در این پایگاه مشغول به کار هستند، چه قبلا که امیر خاموشی بود و دوستانی که در حال حاضر هستند، همه به این ورزش کمک می‌کنند.

وی افزود: ما شرایط را به گونه‌ای پیش بردیم که همیشه در سال حداقل یکبار میزبانی را داشته باشیم.هر سال نیز بهتر شده است، امروز به جرئت می‌توانم بگویم که امکاناتی که هیئت دارد کمتر از فدراسیون نیست، یعنی تلاش کردیم که در همان مسیر حرکت کنیم و استانداردها را رعایت بکنیم، تمام این فضایی که الان مشاهده می‌کنید نزدیک به استاندارد آسیایی و جهانی است، این تلاش دوستان بوده است که در هیئت در حال تلاش هستند، اقای باقری که دبیر هیئت هستند خانم اکسیری که معاون هیئت هستند به ما لطف می‌کنند.

وی مدعی شد: هم چنین سعی کرده‌ایم در بحث مسیر و بقیه موارد نزدیک به استاندارد باشیم. امیدواریم که با توجه به امکاناتی که هست و ارتباطاتی که با شهرداری و استانداری وجود دارد بتوانیم یک مسیر مختص سه گانه در یک فضای دائمی محیا باشد که بتوانند ورزشکاران مرتب ورزش داشته باشند و ما بتوانیم مسابقات حتی آسیایی را برگزار کنیم. ما سال گذشته که با استاندار صحبت می‌کردیم ایشان نظرشان مساعد بود که حتی بتوانیم مسابقات آسیایی را در استان اصفهان برگزار بکنیم و این خودش نشان می‌دهد که همه مسئولین در استان حمایت از این ورزش می‌کنند.

محمدشرفا تاکید کرد: خوشبختانه ورزشکاران اصفهانی همیشه جزو سه رده بوده‌اند، در همه زمینه‌ها و چه خانم‌ها و چه آقایان این موفقیت کسب شده است.ما الان مربی تیم ملی از اصفهان است و حتی بعضی از اعضای تیم ملی نیز از اصفهان هستند. این نشان از ظرفیت این ورزش در استان است. خوشبختانه بچه‌هایی که در این رشته در حال فعالیت هستند جزو نفرات خوب ما در کشور هستند. در آسیا به هر حال ورزشی است که قبل از ایران در کشورهای دیگر بوده است، جایگاهمان شاید بین ۱۰ کشور اول باشد و امیدواریم که در سال آینده بتوانیم بهتر بشود.

*جذب و استعداد یابی ترای اتلون در استان اصفهان

وی اشاره کرد: تلاش ما از ابتدا این بود که این ورزش تنها مختص شهر اصفهان نباشد و در شهرستان‌ها نیز ترویج بدهیم.‌ خوشبختانه در طول این سه سال در چندین شهرستان هیئت تاسیس شده است و از دوستان خواستیم که در آن جا استعدادیابی بکنند. ببینید ما باید از شهرهای کوچک شروع بکنیم و به مرکز استان بیاییم که این اتفاق در حال وقوع است. ما حتی امسال مسابقات روستایی را برای اولین بار در استان داشتیم. در شهرداری اصفهان صحبت شده است که در هر ۱۵ منطقه هر ماه یک مسابقه و به اصطلاح برنامه برای کودکان داشته باشیم.

شرفا در پایان گفت: به هر حال هم در برنامه ریزی‌ها و هم در همایش‌ها تلاش ما این است که این ورزش را بیشتر به مردم معرفی بکنیم و جذب داشته باشیم.‌ مسابقاتی نیز بین پدران و فرزندان آن‌ها نیز بوده است. آنقدر این ورزش تنوع دارد که برای خانواده‌ها می‌تواند متنوع و جذاب باشد. به دنبال این هستیم که از شهرستان‌های نزدیک بچه‌ها به مرکز استان آمده و در تیم ملی باشند.

به گزارش صاحب نیوز؛ پیش بینی ها حاکی از آن است که استان اصفهان آینده روشنی در ورزش سه گانه ترای اتلون دارد، با حمایت و رسیدگی خوب از سمت مسئولان و جذب و استعدادیابی صحیح می توانیم شاهد درخشش ها بزرگی از سمت ورزشکاران استان اصفهان در میادین ملی و بین المللی باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 + چهارده =