صفحه اصلی » اجتماعی » پدیده ی فرونشست زمین تهدید جدی برای شبکه و تاسیسات گازرسانی است

پدیده ی فرونشست زمین تهدید جدی برای شبکه و تاسیسات گازرسانی است

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با هشدار درباره اینکه فرونشست زمین و آسیب رسیدن به تاسیسات گاز، خطرات بسیار جدی به همراه دارد، گفت: امروز در شرایط مناسب و خوبی قرار داریم اما چناچه فرونشست زمین در منطقه ای اتفاق بیفتد شبکه های گاز در معرض خطر جدی قرار خواهد گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سید مصطفی علوی، با اشاره به گستره شبکه های گاز در سطح استان اصفهان گفت: فرونشست زمین برای تاسیسات گاز چناچه کنترل شود خطر انفجار وخسارات مالی و جانی به  همراه خواهد داشت.

وی، افزود: در صورت فرونشست زمین، در هر نقطه ای تنش ایجادشود احتمال پارگی خطوط گاز وجود دارد ولی خوشبختانه از آنجائیکه شبکه های گازرسانی عمدتاً با لوله های پلی اتیلن اجرا شده، انعطاف خوبی داشته و تحمل بهتری در مقابل تنش های وارده دارند.

علوی، با بیان اینکه احتمال تهدید شبکه های گاز در همه مناطق استان وجود دارد، گفت: تاکنون حدود ۲۷ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری ویک میلیون 110 هزار علمک گاز در نقاط مختلف استان نصب شده است که در صورت وقوع فرونشست در هر منطقه احتمال ورود خسارت به تجهیزات گاز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با بیان اینکه فرونشست زمین در شهر دامنه منجر به پارگی لوله های گاز در چند نقطه وخسارت به خطوط گاز گردیدکه بلافاصله ترمیم شد تصریح کرد: شبکه شهر مذکور تحت کنترل قرار داشته و ضمن نشت یابی مکرر و برنامه ریزی شده ، موضوع نشست زمین در منطقه و اثرات آن روی شبکه های گاز تحت کنترل است.

علوی اظهار امیدواری کرد: با انجام تمهیدات فنی و عملیاتی و جلوگیری از اقداماتی که منجر به فرو نشست زمین می گردد، زمینه بهره برداری از گاز طبیعی در سطح استان بدون هیچگونه مشکلی فراهم و هم استانی های عزیز از این نعمت در طی سال دائما بهره مند شوند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده + 5 =