صفحه اصلی » اجتماعی » مهارت‌آموزی حداقل 60 هزار سرباز از سال 96 تاکنون

مهارت‌آموزی حداقل 60 هزار سرباز از سال 96 تاکنون

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از سال ۹۶ تا کنون بیش از ۶۰ هزار سرباز با فرا‌گرفتن یک مهارت ضروری و مورد نیاز جامعه ترخیص شده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - جمعه ۱۴۰۰/۰۸/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار محمد جواد زاده‌کمند در ️همایش «مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان اصفهان» با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت آموزش حداقل یک حرفه و مهارت به سربازان در طول مدت خدمت سربازی، اظهار داشت: در همین راستا قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در سال ۹۶ در ستاد کل نیروهای مسلح  تشکیل شد.

معاون عملیات نیروی انسانی و فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت:  از سال ۹۶ تا کنون بیش از ۶۰ هزار سرباز با فرا‌گرفتن یک مهارت ضروری و مورد نیاز جامعه ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: البته در خصوص بعضی از مهارت‌ها ضرورت دارد تلاش بیشتری صورت گیرد که این امر نیز با همت و تلاش فرماندهان و مسؤولان کشوری محقق خواهد شد.

همچنین️ امیر محسن آذرافروز، ارشد نظامی ارتش در منطقه اصفهان در این مراسم گفت: طی ۳ سال متوالی با فعالیت‌های بی‌وقفه و ارتباطات بسیار خوب دست اندرکاران توانستیم رتبه اول مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در سطح نیروهای مسلح استان را کسب کنیم.

وی افزود: راه انداختن یک کارگاه فنی یا کشاورزی و مانند آن توسط یک جوان جویای کار پس از اتمام دوران خدمت برای تامین آینده خود یا اشتغال‌زایی و به‌کاگیری جمعی از جوانان باعث فخر و مباهات مجموعه ارتش و نیروهای مسلح است.

در پایان این مراسم از اولین مرکز سنجش الکترونیک فنی و حرفه ای نیروهای مسلح استان اصفهان  در مرکز آموزش توپخانه شهید صیاد شیرازی اصفهان رونمایی شد.

 همایش بزرگ مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان اصفهان روز پنجشنبه به میزبانی ارشد نظامی ارتش در منطقه و با حضور فرماندهان و مسؤولان مهارت‌آموزی یگان‌های مختلف نیروهای مسلح مستقر در اصفهان و همچنین جمعی از حرفه‌آموزان این رده‌ها برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − پنج =