صفحه اصلی » اجتماعی » بخش های خانگی در الویت تامین گاز در زمستان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان مطرح کرد؛

بخش های خانگی در الویت تامین گاز در زمستان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: اگر دمای هوا کاهشی باشد و نتوانیم گاز تمام مشترکین را تامین کنیم، اولویت تامین گاز بخش خانگی است و ممکن است ناچار به محدودیت تامین گاز صنایع شویم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۸

مصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، با اشاره به کاهش دمای هوا و افزایش مصرف گاز، اظهار کرد: کاهش دمای هوا طبیعتا منجر به افزایش مصرف گاز به خصوص در بخش خانگی می‌شود، با کاهش دمای هوا مصرف گاز بخش خانگی استان اصفهان از حدود ۶ مترمکعب در روز‌های معمولی گرم سال، شب گذشته به ۳۰ میلیون مترمکعب افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: اگر مصرف گاز بخش خانگی روند رو به افزایشی داشته باشد تاب آوری شبکه کمتر خواهد شد، اگر دمای هوا کاهشی باشد و نتوانیم گاز تمام مشترکین را تامین کنیم، اولویت تامین گاز بخش خانگی است و احتمال می‌رود ناچار به محدودیت تامین گاز صنایع شویم.

وی تصریح کرد: مصرف گاز ۷۰ میلیون مترمکعب در مرز خطر است و بخش صنعت و خانگی باید در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا دچار مشکل و محدودیت تامین گاز نشویم، محدودیت مصرف گاز صنایع در استان مشخص نمی‌شود و این موضوع به صورت سراسری در کشور تصمیم گیری و به تمام استان‌ها ابلاغ می‌شود،  دیسپاچینگ شرکت ملی گاز هماهنگی‌های لازم را در این باره انجام می‌دهند و با توجه به فشار خطوط گاز تصمیم گیری می‌شود که در کدام منطقه محدودیت مصرف گاز داشته باشیم و این کار با اعلام قبلی انجام می‌شود.

علوی در خصوص محدویت‌های گاز صنایع در زمستان و استفاده از سوخت دوم، متذکر شد: به طور معمول زمانی که محدودیت تامین گاز وجود دارد، صنایع و نیروگاه‌ها به سمت سوخت دوم می‌روند، اما استفاده از سوخت دوم در شهر آلوده‌ای همانند اصفهان باید در استان تصمیم گیری و با تهران هماهنگی‌های لازم انجام شود، اما اگر قرار باشد از سوخت دوم استفاده کنیم باید به سراغ صنایعی برویم که در شعاع بالای ۵۰ کیلومتر از مرکز استان قرار دارند.

وی درباره استفاده نیروگاه‌های اصفهان از سوخت دوم با توجه به محدودیت‌های گاز در زمستان، بیان کرد: همواره مسائل کشور را باید به صورت کلان نگاه کنیم و به طور قطع عدم تامین سوخت گاز نیروگاه‌ها ممکن است این صنعت را با محدودیت تولید برق مواجه کند که این موضوع قطعا رخ می‌دهد، با این وجود اگر گاز این بخش تامین نشود و نیروگاه‌های گازی اگر بخواهند به سراغ سوخت دوم برود، طبیعتا باید شرایط هوای اصفهان نیز لحاظ شود.

وی ادامه داد: روز‌های سالم اصفهان در سال رو به کاهش رفته و اگر محدودیت‌های گازی اعمال شود در مذاکرات با استاندار و دیگر بخش‌ها و نمایندگان باید کمک کنیم شرایط هوای اصفهان از این بدتر نشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 + بیست =