صفحه اصلی » ورزشی » سپاهان نقش جهان را یکدست طلایی کرد/همایش بزرگ تیم های سپاهان در آخرین روز هفته سپاهان

سپاهان نقش جهان را یکدست طلایی کرد/همایش بزرگ تیم های سپاهان در آخرین روز هفته سپاهان

همایش تیم‌های ورزشی باشگاه سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان با حضور جمعی از مسئولان این باشگاه در جمع هواداران برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ روز جمعه هفتم  آبان ماه باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به مناسبت شصت و هشتمین سالروز تاسیس باشگاه سپاهان و آخرین روز از گرامیداشت هفته سپاهان همایش اقتدار و شکوه ورزشی خانواده بزرگ این باشگاه کهن با حضور ورزشکاران و کادر فنی سازمان یافته در قالب ۹۳ تیم ورزشی آقایان و بانوان به همراه مدیران ارشد شرکت فولاد مبارکه سپاهان و مسئولان استانی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار کرد.

باشگاه سپاهان با توجه به بودجه مشخصی که از طرف شرکت فولاد مبارکه سپاهان و براساس عمل به مسئولیت اجتماعی در حوزه ورزشی توسط مدیران این شرکت در نظر گرفته است، همواره توجه ویژه ای به سایر رشته‌های ورزشی داشته و در حال حاضر  برخلاف خیلی از باشگاه‌های کشور که فعالیت‌شان در چند رشته و به خصوص فوتبال خلاصه می‌شود چندین رشته ورزشی را تحت پوشش خود داده است.

در همین راستا و برای تقدیر از ورزشکاران باشگاه سپاهان  به مناسبت هفته سپاهان مراسمی در نقش جهان با حضور تمام ورزشکاران و همینطور تیم فوتبال بزرگسالان، در نظر گرفته شده بود و این ورزشکاران ضمن اینکه دوباره شانس دیدن تماشاگران در نقش جهان را پیدا کردند  نیز نزدیک به 30 هزار هوادار در نقش جهان با فراخوان باشگاه سپاهان گرد هم آمدند، ورزشکاران مورد تقدیر  قرار گرفتند و مقابل چشم چند هزار هوادار سپاهانی رژه‌ای نمادین رفتند.

*ورزشگاه نقش‌جهان با ظرفیت 75 هزار نفری، بزرگ‌ترین پروژه بعد از انقلاب اسلامی

 محمدرضا ساکت در همایش تیم‌های ورزشی باشگاه سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان اظهار کرد: روز بزرگداشت سپاهان را به جامعه ورزش استان اصفهان تبریک می‌گویم. افتخارات باشگاه سپاهان از پیوند با شرکت فولاد مبارکه آغاز شد؛ شرکت فولاد مبارکه نماد جهاد اقتصادی و صنعت بالنده کشور، اقتصاد مقاومتی، تولید و بهره‌وری، خرد کردن زنجیر‌های وابستگی و اضمحلال تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا و اسرائیل و نماد همت و سرپنجه‌های تلاش‌گر 17 هزار کارگر و کارمند است.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی و ورزشی سپاهان افزود: این همایش تاریخی نماد اقتدار یک باشگاه ورزشی با تاریخی بلند و پرافتخار است که در رشته‌های مختلف ورزشی به فعالیت می‌پردازد. محور حرکتی باشگاه سپاهان بر اساس اندیشه‌های راهبردی شرکت فولاد مبارکه و هیئت‌مدیره باشگاه بر اخلاق حرفه‌ای و روح جوانمردی، اعتقاد به باورهای دینی و انقلابی و ارزش‌های انسانی و ملی بنا شده و در راستای کشف و پرورش استعدادها، توسعه تیم‌های ملی و زیرساخت‌های ورزشی حرکت می‌کنیم. ورزشگاه نقش‌جهان با ظرفیت 75 هزار نفری، بزرگ‌ترین پروژه بعد از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که با همت وزارت ورزش و شرکت فولاد مبارکه افتتاح شده و امروز نمادی برای عظمت ورزش ایران است.

وی ابراز کرد: انجام وظایف اجتماعی و کمک به محرومان و نیازمندان و همه اقشار جامعه همیشه در دستور کار اعضای خانواده سپاهان قرار داشته و همواره از برند باشگاه حفاظت خواهیم کرد. به عنوان یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های ایران و آسیا که دارای ساختاری استاندارد و مبتنی بر الگوهای فیفا و AFC است، تلاش داریم مسیر بالندگی را به درستی طی کنیم.

*ورزشکاران سپاهانی الگو باشند

محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ضمن  تبریک  ۶۸ سالگی این باشگاه اظهار کرد : دنیای امروز دنیای رقابت است و هر ملت و جامعه‌ای برای رشد و تعالی نیاز به اسطوره و قهرمان دارد. در میان عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی حوزه ورزش پتانسیل اسطوره‌سازی و قهرمان‌پروری بیشتری دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سپاهان  با بیان اینکه هر جامعه‌ای نیاز به نشاط و هیجان دارد، افزود: ایجاد نشاط و هیجان از جمله نتایج ورزش قهرمانی است. پیروزی جوانان ایرانی در مسابقات گوناگون برای ملت ما نشاط آفرین و غرورانگیز است. نقطه اوج این قهرمانی‌ها و اینکه یک ورزشکار تبدیل به الگو و اسطوره ‌شود، زمانی است که اخلاق و معنویت در کنار قدرت و مهارت‌های فردی قرار گیرد که در فرهنگ ایرانی از آن به پهلوانی یاد می‌شود و ورزشکاران باشگاه سپاهان باید در هر دو زمینه الگو باشند.

وی خاطر نشان کرد: موفقیت ورزشکاران باشگاه سپاهان موجب شادی کارکنان شرکت فولاد مبارکه، نشاط جوانان و مردم اصفهان و ملت ایران خواهد بود.

طیب‌نیا با تأکید بر لزوم سرمایه‌گذاری روی تیم‌های پایه بیان کرد: ورزش توأم با اخلاق می‌تواند سبک زندگی و فرهنگ یک جامعه را متحول کند، سلامت جسم و روح برای جوانان ما به ارمغان آورده و بخش زیادی از معضلات اجتماعی را رفع کند. حمایت شرکت فولاد مبارکه از باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: اهمیت به نخبه‌پروری و پرورش استعدادهای ورزشی در شهرهای گوناگون استان، تیم‌داری در رشته‌های گوناگون و توجه به تیم‌های کارگری و خانواده‌های آنها، حمایت باشگاه سپاهان از 93 تیم ورزشی، هیئت‌ها و فدراسیون‌های ورزشی و تمرکز بر ورزش بانوان در راستای تحقق اهداف فوق انجام می‌شود.

به استثنای اعضای تیم فوتبال بزرگسالان باشگاه که مورد توجه ترین تیم حاضر در این مراسم بود و به شدت توسط تماشاچیان حاضر در نقش جهان مورد تشویق قرار گرفتند، می‌‌توان به برخی چهره‌های شاخص دیگر باشگاه نظیر خواهران منصوریان که در رشته ووشو فعالیت می‌کنند، فرزانه فصیحی که در تیم دو و میدانی سپاهان حضور دارد و همینطور زهرا کیانی اشاره کرد.

در میان والیبالیست‌های تیم سپاهان که دو سه سال بیشتر از زمان شروع کارشان نمی‌گذرد و در حال حاضر چهره‌های شناخته‌شده‌ای در آن حضور دارند، می توان به امیر غفور و مرندی اشاره کرد؛ البته فرهاد قائمی نیز یکی از بازیکنان تراز اول سپاهان در این رشته به شمار می رود که روز گذشته پس از شنیدن خبر غم انگیز درگذشت پدرش مجبور به ترک اصفهان شد.

در این مراسم محرم نویدکیا سرمربی تیم فوتبال سپاهان نیز فرصتی پیدا کرد تا از عباس رضایت که در رده پایه سپاهان زیر نظر او کار کرده بود، تشکر کند.

*ورزش بدون هوادار لذتی ندارد

محرم نویدکیا در نشست خبری پیش از دیدار با تیم هوادار تهران با اشاره به حضور هواداران در ورزشگاه، تصریح کرد: همه ورزشی‌ها در مورد این موضوع صحبت می‌کنند. ورزش بدون هوادار لذتی ندارد و همه دلشان می‌خواهد که هواداران در ورزشگاه حاضر باشند. امروز بانوان برای جشن سپاهان جدا نشسته‌اند و جای خوشحالی دارد و امیدوارم روزی برسد که همه بتوانند به استادیوم بیایند و تیم خود را تشویق کنند. امیدوارم کرونا زودتر تمام شود و مردم به ورزشگاه بیایند.

 تشویق شدید شهریار مغانلو  که با کنایه به پرسپولیسی‌ها همراه بود و سایر بازیکنان تیم از دیگر نکات جالب توجه این مراسم بود.

همچنین می‌توان به رژه موتورهای سنگین و حضور اسب‌ها در پیست تارتان ورزشگاه نقش جهان اشاره کرد که برای سپاهانی‌ها تداعی گر روز خاطره انگیز کسب اولین قهرمانی در تاریخ لیگ برتر با فرهاد کاظمی بود.

در بخش پایانی این مراسم با  تمرین تیم  فوتبال بزرگسالان  پیش بازی برابر  تیم هوادار  همراه بود که هزاران تماشاگر زن و مرد شانس تماشای آن را پیدا کردند و حضور بانوان موضوعی بود که روز خاص سپاهانی ها را ویژه تر هم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × یک =