صفحه اصلی » اجتماعی » رشد 50 درصدی ضریب نفوذ پهن باند اصفهان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان بیان کرد:

رشد 50 درصدی ضریب نفوذ پهن باند اصفهان

طبق آمار رسمی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضریب نفوذ باند پهن در استان اصفهان از پنج سال گذشته تا کنون 50 درصد رشد داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده، با اشاره به رشد 50 درصدی ضریب نفوذ پهن باند اصفهان، گفت: با برنامه های توسعه ایی وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرها و روستاهای استان، از سال 95 تا کنون ضریب نفوذ پهن باند استان رشد 50 درصدی داشته است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان تصریح کرد: ضریب نفوذ اینترنت پهن باند از تجمیع ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت و سیار محاسبه می شود و از 61% در سال 95 به 121% رسیده است.

وی افزود: در سال های اخیر علاوه بر برنامه های توسعه ایی اپراتورها در شهرها، پروژه های خدمات عمومی اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (یو.اس.او) از قبیل پروژه های توسعه فیبر نوری در روستاها(تار) و راه اندازی و ارتقاء سایت های تلفن همراه در روستاها منجر به رشد ضریب نفوذ اینترنت پهن باند استان شده است.

مطلب زاده در پایان خاطر نشان کرد: 17% مشترکین استان (با 927 هزار مشترک)  از پهن باند ثابت و 102% مشترکین استان (با پنج میلیون و 470 هزار مشترک) از پهن باند سیار استفاده می کنند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج − یک =