صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » 5500 شهید دانش آموز در اصفهان داریم/ برگزاری چندین نوبت یادواره شهدای دانش آموز در استان

5500 شهید دانش آموز در اصفهان داریم/ برگزاری چندین نوبت یادواره شهدای دانش آموز در استان

رییس اداره هنری و ستاد انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت:یادواره شهدای دانش آموز در استان اصفهان را چندین نوبت با همکاری اداره آموزش و پرورش برگزار کردیم؛ آمادگی داریم اطلاعاتی که در حوزه ایثار و شهادت است در اختیار سپاه، بسیج مدارس و اتحادیه دانش آموزی قرار دهیم و قبل از این نیز اینگونه بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید محمدرضا علاءالدینی در مراسم رونمایی از سایت سرسفره شهدا و کتاب دانشنامه شهدای دانش آموز استان اصفهان(هنرستان فنی ماندگار ابوذر اصفهان) اظهار کرد: برای هر کدام از  23 هزار و 500 شهید استان اصفهان  پرونده فرهنگی شهید تشکیل دادیم و گنجینه اسناد بنیاد شهید قابل دیدن است

رییس اداره هنری و ستاد انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با بیان اینکه مجموعه اطلاعاتی شهدا در این پرونده های قابل مشاهده است، تصریح کرد: برای شهدای دانش آموز نیز باکس مشخصی داریم؛ 5 هزار و 500 شهید دانش آموز در استان داریم که از این تعداد 500 شهید به دلیل ترک تحصیلی که داشته و بعد از به شهادت رسیدند محل اختلاف است.

وی افزود: یادواره شهدای دانش آموز در استان اصفهان را چندین نوبت با همکاری اداره آموزش و پرورش برگزار کردیم؛ آمادگی داریم اطلاعاتی که در حوزه ایثار و شهادت است در اختیار سپاه، بسیج مدارس و اتحادیه دانش آموزی قرار دهیم و قبل از این نیز اینگونه بوده است.

محمدرضا علاءالدینی عنوان کرد: هدف ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که این به عنوان یک فرهنگ پیشرو بتواند در متن جامعه قرار بگیرد چرا که ما هر چه داریم و نداریم به تعبیر امام خمینی از محرم و صفر است که در واقع گل محرم بحث شهادت سرور و سالار شهیدان کربلاست و این به معنای فرهنگ ایثار و شهادت است.

رییس اداره هنری و ستاد انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان بیان کرد: اگر ما جلسات و برنامه ها را به یاد شهدا برگزار می کنیم در واقع می خواهیم فرهنگ شهدا را زنده نگاه داریم.

وی خاطرنشان کرد: هر چه داریم صدقه سری شهداست؛ اگر امنیت و رشد و پیشرفتی در مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در این مملکت است همه به خاطر شهداست.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 11 =