صفحه اصلی » اقتصادی » صادرات یک میلیون و ٢١٨ هزار و ٨٩٩ تن در 7 ماه اول سال از اصفهان/ کلیه امور الکترونیکی شده؛ دیگر نیازی به حضور فیزیکی صادرکنندگان نیست

صادرات یک میلیون و ٢١٨ هزار و ٨٩٩ تن در 7 ماه اول سال از اصفهان/ کلیه امور الکترونیکی شده؛ دیگر نیازی به حضور فیزیکی صادرکنندگان نیست

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت معدن وتجارت استان اصفهان گفت: وزن صادرات هفت ماه اول استان اصفهان یک میلیون و ٢١٨ هزار و ٨٩٩ تن و ارزش مالی این مقدار معادل ٧۴٩ میلیون و ۵٢٣ هزار دلار از ۵ گمرک استان بوده که در مقایسه با مدت مشابه از لحاظ وزنی ٢١ درصد و از لحاظ ارزشی ٧٣ درصد رشد داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۹

کریم سلیمی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: وزن صادرات ٧ ماه اول استان اصفهان یک میلیون و ٢١٨ هزار و ٨٩٩ تن و ارزش مالی این مقدار معادل ٧۴٩ میلیون و ۵٢٣ هزار دلار از ۵ گمرک استان بوده که در مقایسه با مدت مشابه از لحاظ وزنی ٢١ درصد و از لحاظ ارزشی ٧٣ درصد رشد داشته است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان در خصوص اقداماتی که در جهت تسهیل کار تاجران انجام شده است، عنوان کرد: کلیه امور صادر کنندگان و واردکنندگان به صورت الکترونیکی شده و دیگر نیازی به حضور فیزیکی صادرکننده و واردکننده به سازمان نیست.

سلیمی با اشاره به اینکه در سامانه جامع تجارت به امور تاجران رسیدگی می شود، بیان کرد: به واسطه این سامانه حضور تاجران در ایام کرونا کمتر شد، همچنین وقت متقاضیان صادرکننده و واردکننده گرفته نمی شود و علاوه بر آن متقاضیان می توانند در دفاتر کاری، کارهایشان را با موبایل نیز انجام دهند.

وی افزود: وزارت صمت علاوه بر این تسهیلات، مشوق هایی را برای صادرات در نظر گرفته است یکی از این مشوق ها معافیت از عوارض و مالیات حاصل از صادرات است، همچنین در برخی از زمینه ها مشوق صادراتی داریم برای مثال مقداری از سود تسهیلات وام و بانکی به صادرکنندگان برگردانده می شود.

کریم سلیمی گفت: در برخی از حوزه ها درصدی از کرایه حمل به متقاضی برگشت داده می شود اگر متقاضی در نمایشگاه بین المللی قانونی رفته باشد یک سری یارانه به متقاضی تعلق می گیرد حضور در هیأت های خارجی و پذیرش در هیأت های خارجی از جمله جوایز مشوق های صادراتی است که می تواند به صادرکننده کمک کند.

سلیمی ادامه داد: اقلام صادراتی استان اغلب صنعتی است که شامل چدن، آهن، فولاد و محصولات تولیدی از این اقلام است، در محصولات پتروشیمی فرش و وسایل کفپوش نیز صادرات داریم که هر دو نوع فرش ماشینی و دستباف صادر می شود، موکت نیز بعنوان کفپوش شامل صادرات می شود.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه پس از این موارد مس و مصنوعات حاصل از مس به صورت عمده صادر می شود، توضیح داد: در این هفت ماه ۵۵٨ قلم کالا به ٨٣ کشور هدف از گمرک های استان اصفهان صادر شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 1 =