صفحه اصلی » سیاسی » امروز مسئله اصلی کشور اقتصاد است/ همه با هم باید در جنگ اقتصادی جهاد کنیم

امام جمعه اصفهان:

امروز مسئله اصلی کشور اقتصاد است/ همه با هم باید در جنگ اقتصادی جهاد کنیم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت مسئله اقتصاد و تولید در کشور گفت: همه با هم باید با تمام توان در جنگ اقتصادی جهاد کنیم چراکه در دنیای امروز که ضعیف از بین می‌رود، نمی‌توان دست روی دست گذاشت و از نظر اقتصادی قوی نشد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در حاشیه بازدید از صنایع ریلی آریا وابسته به شرکت بهتاش سپاهان با گرامیداشت 13 آبان اظهار داشت: تبعید امام راحل به ترکیه در 13 آبان 1343، کشتار دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 1358 سه رویداد متفاوت و مهم هستند که همگی نقشی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشتند.

وی افزود: ملت ایران در انقلاب اول، شاه را از کشور بیرون کردند و در انقلاب دوم ارباب او یعنی آمریکا را از خاک پاک میهن اسلامی‌مان بیرون راندند؛ بدون شک اگر این اتفاق نمی‌افتاد شرایط امروز را نداشتیم و همانند برخی از کشورهای همسایه هر بار جمعی از مردم ما کشته می‌شدند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: آمریکایی‌ها در ماجرای طبس می‌خواستند با همکاری مزدوران داخلی، انقلاب مردم ایران را ناتمام بگذارند اما با لطف خدا، کشور از وجود ناپاک آنان خالی شد.

وی با بیان اینکه جهاد در راه خدا همواره ادامه دارد، عنوان کرد: ملت ایران پس از پشت سر گذاشتن بحران‌های مختلف همچون تحریم و جنگ تحمیلی، امروز در عرصه جنگ اقتصادی باید مبارزه کند؛ همه با هم باید با تمام توان در جنگ اقتصادی جهاد کنیم چراکه در دنیای امروز که ضعیف از بین می‌رود، نمی‌توان دست روی دست گذاشت و از نظر اقتصادی قوی نشد.

آیت‌الله طباطبایی نژاد یادآور شد: همان‌گونه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند امروز مسئله اصلی کشور اقتصاد است و ما باید در این زمینه قوی شویم.

وی با اشاره به آیه 60 سوره انفال گفت: بر اساس این آیه باید تا جایی که ممکن است قدرتمند شد به گونه‌ای که دشمنان جرأت جنگ با ما را نداشته باشند؛ از سوی دیگر برای قدرتمند شدن باید هزینه کرد و سختی کشید و خدا در قرآن کریم می‌فرماید که هر چه در راه خدا هزینه کنید و یا قدم بردارید ما وفا می‌کنیم و به شما بازمی‌گردانیم.

امام جمعه اصفهان با اشاره به لزوم حفظ استقلال کشور و وابسته نبودن به سایر کشورها تصریح کرد: امام راحل آمد تا ایران اسلامی نه به شرق و نه به غرب وابسته نباشند؛ حتی شهید صدر می‌گفتند که نمی‌توان هم‌زمان با هر دو دنیای شرق و غرب جنگید و لازم است تا بر یکی تکیه کنیم و با دیگری بجنگیم، اما امام خمینی(رحمة الله علیه) فرمودند فقط باید بر خدا تکیه کرد؛ البته بعداً شهید صدر به یارانش فرمود: در شخصیت امام ذوب شوید که او در قرآن و خدا ذوب شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × پنج =