صفحه اصلی » اجتماعی » سرانه فضای ورزشی سرپوشیده دانش آموزان در استان اصفهان در حد مطلوب نیست

سرانه فضای ورزشی سرپوشیده دانش آموزان در استان اصفهان در حد مطلوب نیست

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سرانه فضای ورزشی سرپوشیده در استان اصفهان در حد مطلوب نیست و حدود ١٧٠ سرانه ورزشی سرپوشیده در استان وجود دارد که به نسبت تعداد دانش آموزانی که داریم این تعداد بسیار کم است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۹

آذر کیوان امیرپور در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛  اظهار کرد: سرانه ورزشی سرپوشیده در استان اصفهان در حد مطلوب نیست و حدود ١٧٠ سرانه ورزشی سرپوشیده در استان وجود دارد که به نسبت تعداد دانش آموزانی که داریم این تعداد بسیار کم است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد: اگر فضای روباز حیاط مدارس که دانش آموزان در زنگ ورزش از آن استفاده می کنند را جزء آمار سرانه ورزشی حساب کنیم، وضعیت سرانه ورزشی حدودا در حد مطلوب است.

امیرپور بیان کرد: افزایش فضای ورزشی در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس است و این اداره در حال انجام این کار بوده ما نیز از گذشته تا کنون در تربیت بدنی آموزش و پرورش پیگیر تشکیل کلاس درس تربیت بدنی ویژه ابتدایی به خصوص دختران هستیم.

وی افزود: مدارسی که گزارش کردند یا گزارش کنند یک سالن مانند نمازخانه یا فضای مناسب دیگری دارند که بتوان در گوشه ای از آن فضای ورزشی ایجاد کرد ما با پوشاندن کف با تاتامی و دیوار پوش و غیره یک فضای ایمن ایجاد کردیم.

آذر کیوان امیرپور ادامه داد: حتی وسایلی مانند نردبان سوئدی، دیوار صخره نوردی و وسایل دیگری برای آن فضا درنظر گرفته ایم خصوصا برای دانش آموزان دختر که بیشتر درگیر مشکل فضای ورزشی هستند بتواننددر زنگ ورزش از این فضاها استفاده کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اذعان کرد: دانش آموزان علاوه بر زنگ ورزش، درخارج از ساعات مدارس نیز می توانند برای ورزش هایی مانند رزمی که در آن منطقه یا شهرستان مربی آن رشته ورزشی وجود داشته باشد بعنوان یک فضای ایمن استفاده کنند.

امیرپور تصریح کرد: ما در تمام نقاط استان و شهر سالن ورزشی داریم ولی چون تراکم جمعیت در برخی از نقاط استان متفاوت است دسترسی به این سالن ها آسان یا مشکل می شود محرومیت های خانواده نیز باعث می شود دسترسی به فضای ورزشی کمتر باشد.

وی افزود: خوشبختانه علاوه بر فضاهای ورزشی اداره ورزش و جوانان، دستگاه ها و ارگان های دیگری نیز فضای ورزشی دارند و دانش آموزان به دلیل محرومیت و محدودیت های دیگری شاید نتوانند از این فضاها استفاده کنند.

آذرکیوان امیرپور گفت: در شهرستان های بوئین میاندشت، فریدونشهر، خوروبیابانک سالن ورزشی سرپوشیده داریم همچنین فضاهای چمن مصنوعی نیز داریم و هر شهرستان حداقل یک یا دو سالن ورزشی آموزش و پرورش دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در خصوص سرانه ورزشی مخصوصا برای دانش آموزان دختر، باید فضای ورزشی درون مدرسه ای درنظر گرفت در مدارسی که فضا وجود دارد برنامه داریم در کنار مدرسه یک سالن ورزشی نیز ایجاد شود.

امیرپور ابراز کرد: هنگامی که سالن ورزشی داخل مدرسه باشد دانش آموزان خیلی راحت در زنگ ورزش از فضا استفاده می کنند و همچنین در خارج از ساعت ورزش نیز اگر برنامه و تمرینی داشته باشند می توانند از آن فضا استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − 7 =