صفحه اصلی » اجتماعی » سخنگوی دانشگاه: استقبال مردم اصفهان از فاز سوم بالینی واکسن فخرا/ برای دریافت فخرا به کدام مراکز مراجعه کنیم؟

سخنگوی دانشگاه: استقبال مردم اصفهان از فاز سوم بالینی واکسن فخرا/ برای دریافت فخرا به کدام مراکز مراجعه کنیم؟

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون استقبال خوبی توسط مردم اصفهان، از فاز سوم بالینی واکسن فخرا صورت گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: در حوزه‌های تزریق فخرا، شهروندان عزیز پیگیر تزریق این واکسن بوده و تا حدی علاقه‌مند به تزریق این واکسن هستند که در مواردی به صورت خانوادگی برای تزریق فخرا به عنوان یک واکسن تأیید شده مراجعه می‌کنند، در صورتی که این واکسن هنوز در مرحله سوم کارآزمایی بالینی قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: هم استانی‌های محترم برای تزریق واکسن فخرا به صورت کاملا داوطلبانه و اختیاری، به یکی از حوزه‌های گلستان شهدا، زینبیه یا نجف آباد مراجعه می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه همچنین خاطر نشان کرد: پس از پایان یافتن فاز بالینی فخرا و مورد تأیید قرار گرفتن نتایج به دست آمده از ایمنی ایجاد شده، این واکسن به مرحله تولید خواهد رسید.

دکتر عقدک در رابطه با مطالب منتشر شده با موضوع متوقف شدن تولید این واکسن اظهار داشت: چنین مطالبی صحت ندارد، زیرا فخرا هنوز به مرحله تولید نرسیده است و همچنان در فاز سوم بالینی به سر می‌برد، بنابراین نمی‌توان به صورت قطع پیش بینی کرد که تولید آن موقف می‌شود.

وی در پایان نیز اظهار کرد: پس از اعلام نتایج تزریق فخرا، تصمیم بر ادامه یا متوقف شدن تولید این واکسن با توجه به زیرساخت ها، نیروی انسانی، امکانات، بازار و شرایط مختلف، با مسئولان کشوری خواهد بود و تاکنون در رابطه با این مسئله به ما اطلاعاتی داده نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − ده =