صفحه اصلی » اجتماعی » کدملی‌هایی که  معامله می‌شوند!

کدملی‌هایی که  معامله می‌شوند!

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: بعضی از افراد برای ثبت نام و شرکت در قرعه کشی خودرو کد ملی خریداری می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۰

حمیدرضا قندی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: در بازار هم رکود و هم آرامش وجود دارد؛ به علت وجود بیماری کرونا مسافرت‌ها کم شده و از طرف دیگر قیمت ارز که مستقیما روی قیمت خودرو تاثیرگذار است، افزایشی ندارد که اتفاق خاصی در بازار بیافتد.

وی با اشاره به نرخ روز خودرو افزود: قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۲۵۰ میلیون تومان، پژو پارس ۲۸۵ میلیون تومان، تیوفایو ۳۲۵ میلیون تومان، دناپلاس اتوماتیک ۴۶۰ میلیون تومان، دنا پلاس ۳۸۰ میلیون تومان، پراید ۱۴۰ میلیون تومان، کوییک ۱۷۰ میلیون تومان، کوییک R دورنگ حدود ۱۷۰ میلیون تومان، ساینا ۱۶۳ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۱۵۰ میلیون تومان و تیبا ۲ حدود ۱۶۳ میلیون تومان در بازار است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان بیان کرد: سوبسیدهای بسیار شدیدی از طریق قرعه کشی‌ها به بعضی از افراد داده می‌شود. می‌توان گفت ۹۵ درصد از کسانی که برای قرعه‌کشی‌ها ثبت نام می‌کنند، فروشنده بازار هستند و تنها ۵ درصد آنها برای مصرف شخصی ثبت نام‌ می‌کنند. برای نمونه پژو پارس در قرعه‌کشی‌ها ۱۴۰ میلیون تومان است درحالی که قیمت همین خودرو در بازار ۲۸۰ میلیون تومان است.

وی در ادامه تصریح کرد:  سایپا قیمت‌ها را به بازار نزدیک کرده است، برای مثال کوییک R در کارخانه ۱۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که با بازار حدود ۲۰ میلیون تومان تفاوت دارد که با توجه به فاصله زمانی تحویل، قیمت به بازار نزدیک است.

قندی اذعان کرد: نظر نمایشگاه داران این است ایران‌خودرو هم باید قیمت‌ها را به بازار نزدیک کرده و قرعه‌کشی‌ها را بردارد تا مصرف‌کننده واقعی بتواند از بازار استفاده کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده + نوزده =