صفحه اصلی » اجتماعی » پوشش واکسیناسیون نوبت اول ٧١/۴٩ درصد است

پوشش واکسیناسیون نوبت اول ٧١/۴٩ درصد است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: برای تمام افراد بالای ١٢ سال درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول ما ٧١/۴٩ درصد و همچنین درصد پوشش نوبت دوم واکسیناسیون ٩/٩۴ درصد است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

پژمان عقدک در مورد آخرین وضعیت بیماری کرونا در اصفهان  اظهار کرد: مبتلایان قطعی کرونا در ٢۴ ساعت گذشته ۵۴۴ نفر بودند، در این مدت ١٨٣ نفر در بیمارستان بستری شدند و در حال حاضر تعداد کل بستری ها در اصفهان یک هزار و ١۴٣ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عنوان کرد: ٢٢٠ نفر در ٢۴ ساعت گذشته از بیمارستان های استان مرخص شدند؛ همچنین تعداد افرادی که وضعیت خوبی ندارند و در بخش مراقب های ویژه بستری هستند ٢٢٨ نفر و متاسفانه در این مدت ١١ نفر به دلیل ابتلای قطعی و مشکوک کرونا فوت شدند.

عقدک با بیان اینکه نکته مهم، واکسیناسیون است، گفت: برای تمام افراد بالای ١٢ سال درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول ما ٧١/۴٩ درصد و همچنین درصد پوشش نوبت دوم واکسیناسیون 49/9 درصد است.

وی خاطرنشان کرد: درصد پوشش واکسیناسیون دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم که بین ١٢ تا ١٨ سال هستند در نوبت اول واکسیناسیون ۶٢/٢٩ درصد و پوشش واکسیناسیون نوبت دومشان ٢۴/١٣درصد است.

پژمان عقدک با بیان اینکه امیدوارم در هفته های آینده به اعداد بالاتری که مد نظر ما و بین ٧٠ تا ٨٠ است برسیم، اذعان کرد: مورد شناسایی شده ای تحت عنوان قارچ سیاه در اصفهان نداریم قارچ سیاه مانند بیماری های دیگری که در کیس های مراجعه کننده بیمارستان وجود دارد، از گذشته وجود داشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: توصیه اساسی که در این زمینه داریم این است که مردم از مصرف خودسرانه داروهایی مانند کورتون که سیستم ایمنی را ضعیف می کند پرهیز کنند همچنین به پزشکان توصیه کردیم حتما با پروتکل هایی که ابلاغ شده در زمان های مورد نیاز از کورتون استفاده کنند.

عقدک گفت: همان طور که می‌دانیم این بیماری در کسانی که ضعف سیستم ایمنی و بیماری مزمن مانند دیابت دارند و باید از کورتون استفاده کنند احتمال زیاد تر است ضمن اینکه درمان های مناسبش نیز در استان وجود دارد و فعلا مشکلی در این زمینه نداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + چهارده =