صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » زیر ساخت های لانه عنکبوت، حیاط خلوت هکر های ایرانی/ توان سایبری ایران در مقابله با حملات

زیر ساخت های لانه عنکبوت، حیاط خلوت هکر های ایرانی/ توان سایبری ایران در مقابله با حملات

سه ماه قبل رئیس شبکه سایبری رژیم صهیونیستی اعتراف کرد: در پی حملات سایبری به شبکه آب این رژیم، چیزی نمانده بود یک فاجعه حقیقی رخ دهد. آن زمان شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از «یغئال اونا» افزود: این تلاش با هدف آسیب به تأسیسات آبی اسرائیل انجام شد. او از این حمله به تأسیسات آبی رژیم صهیونیستی به عنوان تغییر در جنگ سایبری مدرن یاد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ ماه گذشته بود که پایگاه خبری «یدیعوت آحارانوت» متعلق به رژیم صهیونیستی از حمله سایبری به ۲ مورد از تأسیسات آبی رژیم صهیونیستی خبر داد.

این روزنامه صهیونیستی با اعتراف به این حمله سایبری به نقل از منابع اختصاصی خود خبر داد این سومین تهاجم سایبری است که این تأسیسات طی چند ماه گذشته متحمل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، یکی از این حمله‌ها یک پمپ آب در منطقه «الجلیل‌الاعلی» و دیگری تأسیساتی در منطقه جنوبی قدس اشغالی را هدف قرار داده است. سازمان آبرسانی رژیم صهیونیستی با اذعان به این حمله مدعی شد: «مسأله مربوط به ۲ مورد از تأسیسات فاضلابی بخش کشاورزی است». حملات سایبری به زیرساخت‌های آب و فاضلاب رژیم صهیونیستی در شرایطی افزایش یافته است که مقامات این رژیم بارها از توانایی بالای خود درباره حفاظت از تأسیسات و تکنولوژی بخش آبی صحبت کرده‌اند. پیش از این هم برخی منابع صهیونیستی در اقدامی مشابه از حمله سایبری به زیرساخت‌های تأمین آب شرب فلسطین اشغالی خبر داده بودند. آن زمان ادعا شده بود طی یک حمله سایبری بنا بود با هک تأسیسات آبی میزان کلر موجود در آب افزایش پیدا کند. همچنین یکی دیگر از اهداف آن حمله از کار انداختن پمپ‌های آب بود که به قطع طولانی‌مدت آب منجر می‌شد.

*اذعان به آسیب‌پذیری رژیم صهیونیستی در برابر حملات سایبری

سه ماه قبل رئیس شبکه سایبری رژیم صهیونیستی اعتراف کرد: در پی حملات سایبری به شبکه آب این رژیم، چیزی نمانده بود یک فاجعه حقیقی رخ دهد. آن زمان شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از «یغئال اونا» افزود: این تلاش با هدف آسیب به تأسیسات آبی اسرائیل انجام شد. او از این حمله به تأسیسات آبی رژیم صهیونیستی به عنوان تغییر در جنگ سایبری مدرن یاد کرد و گفت: اگر این حمله موفقیت‌آمیز بود، فاجعه‌ای رخ می‌داد و صدمات بزرگی به اسرائیلی‌ها وارد می‌کرد و باعث کمبود موقت آب می‌شد. وی مدعی شد: بسیاری از سیستم‌های کنترل و مراقبت در این حمله سایبری مورد حمله قرار گرفت. اونا افزود: در صورتی که درجا بزنیم و پیشرفت نکنیم، در مقابله با حملات سایبری در آینده بسیار ضعیف‌تر از حمله اخیر خواهیم بود. چندی قبل «بنیامین نتانیاهو» نخست‌‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی که در حساب توئیتری دفتر نخست‌وزیری این رژیم منتشر شد از انجام شمار زیادی حمله سایبری به منافع و تأسیسات این رژیم در داخل اراضی اشغالی خبر داد. چند سال قبل هم شبکه برق اسرائیل با یکی از بزرگ‌ترین حمله‌های سایبری مواجه شد که باعث تعطیلی بخش‌هایی از شبکه تأمین سراسری برق همزمان با افت دما شد.

*افزایش حملات به تأسیسات آبی در یک سال اخیر

شواهد نشان می‌دهد از اواخر سال 2019 تاکنون تعداد حملات سایبری به زیرساخت‌های آبی صهیونیست‌ها شدت گرفته است؛ موضوعی که علاوه بر مقامات صهیونیست، دولتمردان ایالات‌متحده را نیز نگران کرده است، چرا که این عملیات‌های موفق عموما با هک سرورها و تجهیزات آمریکایی انجام شده است؛ مسأله‌ای که بیانگر ضعف جدی آنها در برابر حملات سایبری است. در همین رابطه روزنامه واشنگتن‌پست هم در گزارشی با اشاره به حمله به تأسیسات آبی اسرائیل در روزهای 24 و 25 آوریل از طریق نفوذ در سرورهای آمریکایی، نسبت به ضعف این سیستم‌ها هشدار داد. این گزارش می‌افزاید در این عملیات سایبری دست‌کم به 2 مکان از شبکه آبرسانی در شمال و جنوب اسرائیل حمله شد. دو هفته پیش از آن هم وب‌سایت روزنامه «یدیوت آحارانوت» اسرائیل در خبری مدعی اختلال دو روزه در شبکه سراسری آبرسانی و فاضلاب اسرائیل شده بود.

*گسترش دامنه حملات از زیرساخت‌های آبی به امنیتی
در همین حال یک شرکت امنیت سایبری از حملات بسیار گسترده سایبری به وبگاه‌های رسمی رژیم صهیونیستی در ۳‌ماه گذشته خبر داد. این رسانه صهیونیستی گزارش داد طی ۳ ماه پایانی سال گذشته میلادی وبگا‌ه‌های مهم نیروهای امنیتی این رژیم بیش از ۱۰ هزار بار هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند. بر اساس داده‌های شرکت «ایمپروا» مستقر در شهر تل‌آویو، حدود ۴۰ وبگاه رسمی دیگر اسرائیل در بخش‌ قضایی نیز هدف بیش از ۱۰۰۰ حمله سایبری قرار گرفتند. مدیرکل بخش امنیت سایبری رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با وبگاه یدیعوت آحارونوت مدعی عدم تاثیر حملات سایبری بر فعالیت این وبگاه‌ها شد. یک رسانه صهیونیستی در این زمینه گفت: در همان ساعات اولیه آغاز تهاجم سایبری بسیار وسیع، هزاران پایگاه اطلاع‌رسانی اسرائیلی هم در فضای مجازی مورد تهاجم قرار گرفته و روی بسیاری از آنها پیام آغاز شمارش معکوس پایان اسرائیل قرار داده شد و در ادامه هشدار داده شد شمار معکوس این پایان مدت‌های زیادی است که آغاز شده است. به نوشته این پایگاه عبری‌زبان، در پی این حمله الکترونیکی، مسؤولان هزاران سایت اعلام کردند با مشکلات متعددی روبه‌رو و حتی از ذخیره کردن دیتاهای خود نیز عاجز شده‌اند. این مسؤولان تاکید کردند قادر به بک‌آپ گرفتن از سایت خود هم نیستند.
برای بررسی میزان آسیب پذیری زیر ساخت های رژیم صهیونیستی به سراغ رحمت الله فیروزی بادی نماینده مردم نطنز در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رفتیم.

* هیچ کار خلاف و زننده‌ای بدون پاسخ باقی نخواهد ماند

رحمت الله فیروزی بادی در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:ما نیاز به تقویت پدافند در کشور برای پیشگیری و خنثی سازی مواردی که وجود دارد داریم، قاعدتا باید کشور این پدافند را تقویت کرده و از ناحیه‌هایی که آسیب می‌‌بیند تعمیرات اساسی را صورت بدهد.
نماینده مردم نطنز در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:نکته مهمی که در برابر چنین اموری که برای ما قطعی شد که کجا آن حمله را به ما می‌کند و از سوی چه کسانی بوده است، بایستی مقابله به مثل انجام دهیم تا کسانیکه اقدام علیه ما می‌کنند بفهمند هیچ کار خلاف و زننده‌ای بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.

وی افزود:ما باید آمادگی‌ها را داشته باشیم و خودمان را از گزند هرگونه حمله‌ای حفظ کرده و حالت آفندی را حفظ کرده تا اگر جایی احساس کردیم می‌خواهیم مورد حمله واقع بشویم هم دفاع مناسبی صورت بپذیرد و هم اینکه بتوانیم حمله متقابلی را انجام بدهیم. نگاه ما نباید این باشد که ما حمله بکنیم بلکه نگاه بابد بدین گونه باشد که اگر حمله‌ای به ما صورت گرفت هم دفاع داشته باشیم و هم اینکه بتوانیم متقابلا حرکتی را انجام بدهیم.

فیروزی بادی تاکید کرد:زیرساخت های حیاتی در سرزمین های اشغالی فلسطین علی رقم ادعا های مقامات اسرائیلی و امریکایی بسیار آسیب پذیر است و برای هکر های ما از ساده ترین مسائل است که منابع آب و برق و دیگر منابع اینها را از کار بیاندازد.
وی در پایان عنوان کرد:قطعا آن‌ها از آسیب‌هایی که از ناحیه گروه‌های هکری ایرانی می‌بینند بی بهره نخواهند بو،.جمهوری اسلامی باید یکسری اقدامات اقناعی داشته باشد و به لحاظ حقوقی و امنیتی پیگیری‌های خود را داشته باشد و در مقابل مثل نیز به اندازه ضرباتی که زده‌اند دفاع خود را ثابت کرده و بدانند که جمهوری اسلامی در مقابل تجاوزات و حملات آن‌ها خنثی نخواهد بود.
امروز توان سایبری کشور ما از هیچ کس پوشیده نیست،کشورهای مختلف با علم به این مسئله می دانند که اگر پای خود را از گلیم خود دراز کنند از حملات هکر های ایرانی در امان نخواهند بود،مانند آنچه که رژیم صهیونیستی این روزها تجربه می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 11 =