صفحه اصلی » استان اصفهان » ۹۰ تا ۹۵ درصد جان‌باختگان اخیر کرونا در اصفهان واکسن نزده بودند

مسئول بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

۹۰ تا ۹۵ درصد جان‌باختگان اخیر کرونا در اصفهان واکسن نزده بودند

مسئول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:۹۰ تا ۹۵ درصد جان‌باختگان بیماری کووید-۱۹ در روزها و هفته های اخیر در استان واکسن کرونا را تزریق نکرده بودند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ رضا فدایی مسئول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیشتر جان‌باختگان کرونا در اصفهان در رده سنی سالمندان قرار دارند و اکثریت آن‌ها افرادی هستند که به هر دلیلی برای دریافت واکسن اقدام نکردند.

وی بابیان اینکه تاکنون حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان اصفهان تزریق‌شده است، اظهار داشت: ۷۲ درصد افراد بالای ۱۲ سال یک نوبت و ۵۱ درصد ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند.

فدایی با اشاره به اینکه روزانه حدود ۵۴ هزار نفر برای دریافت واکسن کرونا به مراکز تجمیعی و بهداشت استان اصفهان مراجعه می‌کنند، اضافه کرد: این تعداد معادل یک‌سوم ظرفیت تزریق مراکز واکسیناسیون است.

وی بابیان اینکه در این روز‌ها حدود یک‌سوم از مراجعه‌کنندگان به مراکز تجمیعی برای نوبت اول واکسن کرونا هستند، گفت: هنوز جمعیت قابل‌توجهی در استان اصفهان برای دریافت واکسن اقدام نکرده‌اند که از آن‌ها درخواست داریم هرچه زودتر اقدام کنند.

مسئول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره درج تاریخ نوبت سوم واکسن کرونا بر روی کارت‌های واکسن، توضیح داد: در حال حاضر تزریق دُز سوم برای برخی از گروه‌ها مانند کادر درمان و افراد مسن مستقر در خانه سالمندان انجام می‌شود به همین دلیل تاریخ نوبت سوم نیز بر روی برخی از کارت‌ها درج شد، اما به این معنی نیست که اکنون تزریق دُز سوم برای همه گروه‌ها انجام می‌شود.

فدایی پوشش واکسن کرونا در میان نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال را برای دُز اول و دُز دوم به ترتیب ۶۳ و ۲۶ درصد اعلام کرد و درباره اختلاف این اعداد با آماری که از سوی آموزش‌وپرورش منتشر می‌شود، گفت: ازجمله این دلایل می‌توان به محصل نبودن برخی از نوجوانان در این رده سنی، اتباع غیر ایرانی، تاریخ اخذ مدرک دیپلم و زمان تولد برخی از دانش آموزان در نیمه دوم سال ۸۸ اشاره کرد که به متفاوت بودن این ارقام منجر شده است.

مسئول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  بابیان اینکه آمار موارد سرپایی و بستری کرونا در استان اصفهان رو به کاهش است، افزود: میزان مرگ‌ومیر نیز متغیر و بین ۱۰ تا ۱۵ نفر در روز است.
جمعیت استان اصفهان حدود پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × دو =