صفحه اصلی » سیاسی » صحنه های جذاب و شیرینی در رویداد تولید محتوای بسیج در حال رقم خوردن است/ باید در حوزه تولید محتوا وارد فضای آفندی شویم

دبیر اشراف کلی فرماندهی کل قوا:

صحنه های جذاب و شیرینی در رویداد تولید محتوای بسیج در حال رقم خوردن است/ باید در حوزه تولید محتوا وارد فضای آفندی شویم

دبیر اشراف کلی فرماندهی کل قوا گفت: در موضوع تولید محتوا، برای پاسخ به شبهات و فراتر از آن باید از حوزه دفاع خارج شویم و بیشتر یک حالت تهاجمی پیدا کنیم. این کار نیازمند افراد خوش‌فکر، توانمند و جوانان با انگیزه ای است که نهضت تولید محتوا به راه بیفتد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳

سردار محمود تشکری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در حاشیه بازدید از سومین رویداد سراسری تولید محتوا دیجیتال بسیج استان اصفهان گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن با ابزارهای مختلف علیه اهداف و آرمان‌های ما تلاش‌های متفاوتی را در عرصه‌های مختلف انجام داد؛ دوران دفاع مقدس یک رویارویی سخت با استکبار جهانی و جلودار و آن ها رژیم بعث عراق بود.

دبیر اشراف کلی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: الحمدلله موفق از این عرصه بیرون آمدیم و دشمن متوجه شد که در برخورد با ملت ایران برخورد سخت و نظامی جواب نمی‌دهد و وارد عرصه‌های دیگر شد که همه ابزار خود را در عرصه‌های مختلف اقتصادی، مسائل حقوقی، امنیتی و حتی بحث دفاعی و مشخصا در حوزه‌های فرهنگی به کار گرفت و تلاش زیادی کرده که کماکان در حال انجام این کار نیز هست.

وی افزود: آنچه که رمز پیروزی ما در این اتقلاب بود، اعتقادات دینی و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی بود که مردم ایران داشتند که این ظرفیت با رهبری حضرت امام و امروزه با رهبری مقام معظم رهبری به سمت پیشبرد اهداف انقلاب تلاش می‌کنیم، لذا آن نکته اساسی و حساسی که در صحنه‌ها باعث پیروزی ما می‌شد، مسائل اعتقادات عمیق اسلامی و دینی و روحیه جهادی در مردم ایران بود.

دشمن اعتقادات دینی و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی ما را هدف داده است

سردار تشکری در ادامه اظهار داشت: دشمن این ویژگی برجسته ما را هدف گرفته و وارد عرصه‌های دیگری شده است و امروز در عرصه جنگ نرم با ما مقابله می‌کند و از بستر فضای مجازی تلاش می‌کند که پایه‌های اعتقاد دینی ما به خصوص جوانان ما را متزلزل کند، طبیعتا کشوری که از هویت ملی و دینی و پیشینه فرهنگی و تاریخی خودش جدا بشود به راحتی فرومی‌پاشد.

وی اشاره کرد: مقام معظم رهبری تعبیر زیبایی دارند که امروزه جوانان ما به عنوان افسران جبهه جنگ نرم باید وارد این عرصه بشوند که مهم‌ترین کار در این عرصه هم تولید محتوا است. دشمن تمام اعتقادات و باورهای ما و ارزش‌های ما را زیر سوال می‌برد کما اینکه قرارگاه زده، تیم راه اندازی کرده و سرمایه گذاری می‌کند، اتاق فکر سنگین و بسیار قوی را نیز دارا می‌باشد.

باید به این باور برسیم که در یک عرصه جنگ واقعی هستیم

محمود تشکری تاکید کرد:دشمن به جهت مادی و محتوایی به شدت در حال تلاش است و ما باید باورمان بشود که در یک عرصه جنگ واقعی هستیم. این جنگ خاکریزهایش در خانه ما زده شده است و ابزارهایش به ما نزدیک شده است لذا کار در این عرصه بسیار سخت و پیچیده است، موضوع تولید محتوا برای پاسخ به شبهات و فراتر از آن هجمه به فرهنگ خود استکبار مهم است که از حوزه دفاع خارج شویم و بیشتر یک حوزه تهاجم پیدا بکنیم. این نیازمند افراد خوش‌فکر، توانمند و جوانان با انگیزه باید یک حرکت خدمت عالمانه، با یک حرکت عاشقانه، یک حرکت برنامه ریزی شده و با بودجه مادی و مجموعه نظام و دستگاه‌های مختلف این کار را انجام بدهند و نهضت تولید محتوا به راه بیفتد.

وی عنوان کرد: حضور ما در عرصه فضای مجازی باید قوی بشود و بنده اعتقادم این است که الان ما یک زمانی در زمان دفاع مقدس تمرین می‌کردیم و رزمایش داشتیم و حال نیز رزمایش داریم، این برای بازدارندگی است و برای اینکه قدرت خود را به دشمن نشان بدهیم و بگوییم که اگر یک روزی تهدیدی عملی بشود ما آمادگی برخورد داریم، ما الان در عرصه فضای مجازی در همین حال در حال جنگ و درگیری هستیم که شاید می‌توان گفت این رزمایش‌ها و قابلیت‌ها خیلی زود باید وارد صحنه عمل بشود و این نیست که ما این رزمایش را انجام دادیم که آمادگی برای مقابله با تهدید دشمن داشته باشیم، بلکه ما امروز درگیر هستیم و الان لحظه به لحظه برای ما برنامه ریزی می‌کند. این کار حقیقتا کار ارزشمندی است و امروز این بچه‌های نوجوان که در دوره‌های راهنمایی و بچه‌های دوره‌های دبیرستان و دانشجویانی که اینجا هستند و خوشبختانه اساتید خوش‌فکری که اینجا هستند و این بچه‌ها را راهنمایی می‌کنند، بسیار صحنه جذاب و شیرینی به وجود آوردند.

تشکری مدعی شد: اگر کسانی که در مجموعه نظام مسئولیتی در این حوزه دارند از این قابلیت‌ها پشتیبانی نکنند، کفران نعمت کرده‌اند و لذا باید خدا را شاکر باشیم که چنین ظرفیت‌هایی در اختیار ما است، تکلیف مسئولان ما مشخص است که این بچه‌ها آماده هستند. الحمدلله بسیج در حد توان خودش وارد عرصه شده است و این کار را در سراسر کشور و تمام استان‌ها در حال انجام است و جمع کثیری از جوانان انقلابی، خوش‌فکر، متعهد و نخبه دارند در این عرصه تلاش ‌می‌کنند اما عمده این افراد از هزینه شخصی خود در این عرصه تلاش می‌کنند و اگر یک ظرفیتی را ما پشتیبانی کنیم و مضاعف شود؛ تاثیرات فراوانی دارد که این در توان بسیج است که وارد این عرصه شده است.

وی افزود:امیدواریم مسئولان کشوری و در مجموعه نیروهای مسلح نیز از این حرکت‌ها حمایت بشود و از این ظرفیت‌ها پشتیبانی بشود و هم‌افزا بشود و می توان قدم‌های زیادی برداشت که ما به جهت اندیشه و مبانی فکری و اعتقادی قطعا از همه جهت برتر هستیم.

تشکری در توصیه به بسیجیان گفت: از موضوعاتی که امروز در این رویداد است، یک موضوع که سبک زندگی اسلامی ایرانی، یک موضوع دیگر استکبار ستیزی و یک موضوع دیگر بحث خدمت به مردم است که عرصه‌های شیرینی است که جوانان ما می‌توانند در این عرصه‌ها خدمت‌های ارزشمندی کنند. به هر حال شناخت دشمن به عنوان یک موضوع که چه اهدافی را دنبال می‌کند و ما با تکیه بر مردم یعنی بسیج پایگاه و خواستگاه آن مردم است که این شجره طیبه ‌ای را که حضرت امام ایجاد کردند برای این روزها گذاشتند. اگر بسیج بتواند با درایت و برنامه ریزی از ظرفیت مردم استفاده کند و با شناخت دقیق که از دشمن و تهدیدات دشمن برنامه ریزی بکند قطعا می‌تواند در سطح جامعه جایگاه خود را پیدا بکند.

وی در پایان تاکید کرد: مجموعه بسیج باید از این ظرفیت‌های مردمی استفاده بکند. تفکر بسیجی باید در یک قالب تشکل بسیج ایفای نقش بکند. بخش عمومی از آحاد جامعه واجد تفکرات بسیجی هستند اما این تفکر باید در قالب یک تشکل باشد و نقش آفرینی موثرتر باشد و با یک هدف گذاری مشخصی تلاش خودش را بکند که به اهداف برسد. لازمه این کار این است که بسیج سازمان خودش را گسترش بدهد و آحاد جامعه را و نگاه‌های مختلف را در این سازمان عظیم سازماندهی بکند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − نه =