صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » استکبار ستیزی جزو سیاست‌های اصلی کشور است

استکبار ستیزی جزو سیاست‌های اصلی کشور است

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت: امام خمینی(ره) استکبار ستیزی را جزو سیاست‌های اصلی کشور تعریف کردند و رهبر معظم انقلاب نیز اصل مقاومت و ایستادگی را ادامه دادند

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام محمدی در جمع کارکنان قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا با تأکید بر اینکه لازمه پذیرش توحید، استکبارستیزی است، اظهار داشت: مستکبران مدعی دروغین قدرت و عزت هستند که با آن بر مظلومان تسلط پیدا کنند و استکبار ستیزی به معنی رویارویی با بزرگ پنداری و سلطه جویی ناحق مستکبران است.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) اصفهان با اشاره به اینکه آیات قرآن استکبار را به ۴ بعد عبادی، سیاسی، اقتصادی و علمی تقسیم می‌کند توضیح داد: مهم‌ترین ویژگی مستکبران، از نظر قرآن کریم، خودبرتر بینی، فخر و مباهات بر امتیازات مادی و تحقیر توده‌های مستضعف و فرودست است.

وی گفت: هم بر اساس آیات قرآن کریم مؤمنین از پذیرش تسلط کفار و مستکبران نهی شده‌اند و کسانی که مورد ظلم و تهاجم استکبار قرار گرفته‌‌اند موظف به دفاع و مقابله هستند و هم به لحاظ عقلی نمی‌توان برای حیات زیر سلطه مستکبران ارزشی قائل شد زیرا ارزش زندگی انسان به آزادی، استقلال و عزت است.

 محمدی با اشاره به سابقه دشمنان ایران قبل از انقلاب اسلامی بیان داشت: مستکبران حتی زمانی که دولت‌های دست نشانده خود را در این کشور مستقر کرده بودند لحظه‌ای از زورگویی و چپاول سرمایه های این کشور فروگذار نکردند از اشغال و قتل و غارت کشور گرفته تا کودتا و تغییر حکومت، سراسر تاریخ ایران مملو از ظلم سلطه کشورهای استکباری است.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) اصفهان عنوان کرد: بعد از انقلاب نیز کشورهای استکباری به رهبری آمریکا هر دشمنی‌ای که توانستند علیه ملت ایران انجام دادند مانند نفوذ عناصر وابسته، حرکت‌هاى تجزیه طلبانه، کودتاها، حـربـه ترور، ترور دسته جمعى و انفرادى سران کشور، حـملات نظامى مثل جنگ تحمیلی و محاصره اقتصادی و عهدشکنی در پیمان‌های بین‌المللی برخی از سوابق توطئه‌های استکباری علیه انقلاب اسلامی است که همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه با اشاره به آسیب‌پذیری و تحمیل هزینه‌های گزاف در تعامل با مستکبران به خصوص آمریکا، بین استکبارستیزی، عزت و امنیت ملی پیوندی ناگسستنی بر شمرد و افزود تجربه‌ی چهل ساله انقلاب اسلامی ثابت کرده که هرجا ایران در مسیر استکبارستیزی پافشاری کرده سبب تقویت رویکرد ایران در بین ملت‌های منطقه و در نتیجه افزایش عمق استراتژیک ایران و سرایت امنیت به فراتر از مرزهای ایران شده است.

محمدی با بیان اینکه ما چاره‌ای جز قوی شدن از درون نداریم تصریح کرد: همیشه هزینه‌های سازش بیش‌تر از مقاومت است و کشوری که عزت ملی را در رأس اولویت خود قرار ‌ندهد نمی‌تواند این عزت را از خارج از مرزهای خود مطالبه کند و تجربه برخی توافق نامه‌ها و عهد شکنی‌های دشمنان نشان‌ می‌دهد که هر چقدر ما در ماهیت استکبارستیزی عقب نشینی کردیم، عزت ملی خدشه‌دار شد.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) اصفهان با بیان اینکه منطق مقاومت برای پیشبرد اهداف هر کشور عزتمندی لازم است افزود: آنچه امام خمینی(ره) را در هیبت یک مکتب و اندیشه و راه مطرح کرد، مقاومت است؛ ایشان در دوران مبارزه، محکم و بدون ذره‌ای عقب‌نشینی ایستاد و بعد از پیروزی انقلاب نیز استکبار ستیزی را جز سیاست‌های اصلی کشور تعریف کردند و رهبر معظم انقلاب نیز اصل مقاومت و ایستادگی را ادامه دادند.

وی با اشاره به دشمنی آمریکایی‌ها در طول چهل و اندی سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: سابقه و تاریخ خصومت‌ها و استراتژی و سیاست‌های کلی حکومت آمریکایی در برخورد با نظام اسلامی  و دیگر جوامع نشان از تغییر نکردن رویکرد این مستکبر با ما بوده است.

محمدی در پایان با بیان اینکه مردم ایران تن به ذلت و استکبار  نخواهند داد و روحیه استقلال طلبی آن‌ها همچنان بالا است، گفت: مردم ما در حوادث و صحنه‌های مختلف ثابت کردند که از سیاست‌های خبیثانه و ضد بشری آمریکا بیزار بوده و حتی نظرسنجی‌های انجام شده توسط رسانه‌های مختلف دنیا به اینکه مردم ایران در برابر استکبار یکپارچه از کشور و انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد اذعان کرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 2 =