صفحه اصلی » اجتماعی » معاون اول قوه قضائیه: از مصادیق تحول جابجایی مدیران است/ فراهم شدن زمینه‌های هوشمندسازی دستگاه قضا

معاون اول قوه قضائیه: از مصادیق تحول جابجایی مدیران است/ فراهم شدن زمینه‌های هوشمندسازی دستگاه قضا

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: زمینه‌های هوشمندسازی قوه قضائیه فراهم شده است و باید در این زمینه تسریع بخشی شود چرا که به رسیدگی به پرونده‌ها تأثیر بسزایی دارد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه در آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان اصفهان ضمن اشاره به مناسبت ۱۳ آبان که شامل سه رویداد مهم تاریخی است،اظهار داشت: هر چند در برگزاری این مراسم غفلت اتفاق افتاده است اما آن را به فال نیک می‌گیریم.

وی با بیان اینکه استکبار ستیزی در دادگستری به معنای احقاق حق و رساندن حق به حق دار است، افزود: باید نتیجه بگیریم روحیه استکبارستیزی به معنای وسیع آن نیاز است در تمام نهادها شکل بگیرد و این مورد در دادگستری به معنای احقاق حق است؛ امروز قوه قضائیه مبارزه با فساد را به‌طور جدی دستور کار قرار داده و تمام مسوولان در این راستا گام برداشتند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: زمینه‌های هوشمندسازی قوه قضائیه فراهم شده است و باید در این زمینه تسریع بخشی شود چرا که به رسیدگی به پرونده‌ها تأثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه اطاله دادرسی یک معضل است که حتما باید حل شود، افزود: زمینه‌های این موضوع هموار شده و رسیدگی به پرونده‌های معوقه برای ما یک موضوع رنج‌آور است. کسی که ظلمی در حق او روا شده و به عدلیه گزارش می‌دهد به او گفته می‌شود یک سال تا 1.5 سال دیگر مراجعه کند که این در شان عدلیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه محمدرضا حبیبی، رئیس کل سابق دادگستری استان اصفهان ۳۷ سال عمر خود را برای خدمت به مردم طی کرده و از این پس به عنوان قاضی عالی در دیوان عالی کشور فعالیت خود را ادامه خواهد داد، اضافه کرد: حجت الاسلام اسدالله جعفری نیز از این پس به عنوان رئیس کل دادگستری استان اصفهان فعالیت داشت و مهمترین انتظار ما از این مقام مسئول این است که برنامه اجرایی را مطابق با فرمایشات رهبر معظم انقلاب تدوین کند و هر چه زودتر آن را اجرایی کند.

وی تأکید کرد: از مصادیق تحول، جابجایی مدیران است و در این راستا انتظاراتم را برای آقای جعفری ارسال خواهم کرد؛ مهم‌ترین انتظار این است که برنامه عملیاتی طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب تدوین و تعریف کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × چهار =