صفحه اصلی » اجتماعی » اصفهان از وضعیت نارنجی خارج و در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

نقشه جدید رنگ‌بندی کرونایی منتشر شد؛

اصفهان از وضعیت نارنجی خارج و در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

طبق تازه‌ترین بررسی‌های اپلیکیشن ماسک، تعداد شهرستان‌های قرمز کرونایی از ۳۳ شهر به ۲۶ شهر کاهش یافت. اصفهان پس از حدود 8 ماه به وضعیت زرد کرونا برگشت.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۰ - جمعه ۱۴۰۰/۰۸/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ بر اساس نقشه جدید رنگ‌بندی کرونا که از سوی اپلیکیشن ماسک منتشر شده است و از روز شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ اعمال می‌شود، شهرستان‌های قرمز کرونایی از ۳۳ شهر به ۲۶ شهر کاهش یافته و شهرهای اصفهان، شیراز، همدان و بجنورد در وضعیت زرد و بوشهر و زاهدان در وضعیت آبی قرار گرفتند.

شهرستان‌های جلفا، مرند (آذربایجان شرقی)، اشنویه، پلدشت، پیرانشهر، چایپاره، سردشت، شوط (آذربایجان غربی)، بیرجند، طبس، قائنات (خراسان جنوبی)، بردسکن، خلیل آباد، کاشمر (خراسان رضوی)، گرمه (خراسان شمالی)، دامغان (سمنان)، زابل (سیستان و بلوچستان)، استهبان، جهرم، سرچهان، ممسنی (فارس)، بانه (کردستان)، زرند، شهربابک (کرمان)، خاتم، مهریز (یزد)، در وضعیت قرمز هستند.

این در حالی است که وضعیت قرمز از بعضی مناطق به شهرهای همجوار در حال گسترش است. بر این اساس اعمال محدودیت‌های شدید در شهرهای قرمز کنونی برای کاهش آمار ابتلاء و فوت، درگیر شدن شهرهای همجوار و پیشگیری از شروع پیک ششم کرونا بسیار ضروری است. البته بعضی شهرها که به تازگی قرمز شده‌ بودند از وضعیت قرمز خارج شدند.

باید توجه کرد که واکسیناسیون گسترده در پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان و ادامه وضعیت قرمز این شهرها بسیار مؤثر بوده است.

بر اساس رنگ‌بندی کرونایی در کشور، ۲۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۱۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 2 =