صفحه اصلی » سیاسی » استاندار اصفهان: تسریع در اجرای احکام قضائی امری ضروری است

استاندار اصفهان: تسریع در اجرای احکام قضائی امری ضروری است

استاندار اصفهان گفت: تسریع در اجرای احکام نیز امری ضروری است چون در برخی موارد تأخیر در اجرای این احکام از تأثیرگذاری آن می‌کاهد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا مرتضوی پیش از ظهر پنجشنبه در آئین تکریم ومعارفه رئیس کل استانداری اصفهان با بیان اینکه اهمیت دستگاه قضا بر همه روشن ومبرهن است، پیامبران، صلحا واولیاء خدا جانشان را برای استقرار عدالت در جامعه به پیشگاه الهی هدیه کردند، اظهار داشت: نشستن بر مسند قضاوت امری بسیار سخت است و هر کس توانایی انجام این امر را ندارد.

وی افزود: در دوران انقلاب اسلامی با نگاه ویژه وحضور بزرگان در صدر دستگاه قضائی مسیر ویژه‌ای را در این زمینه طی کرده‌ایم و این دستگاه برای استقرار عدالت تلاش کرده است.

دستگاه قضائی نسبت به رفع دغدغه‌های مردم اصفهان توجه داشته باشد

استاندار اصفهان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز همواره جهت گیری‌هایی را برای قوه قضائیه تذکر می‌دهند، ابراز داشت: برخی از این سیاست‌ها در زمینه رفع دغدغه‌های مردم بوده است که همه آنها شامل مردم اصفهان به ویژه در حوزه آلودگی هوا و تأمین آب بوده است.

وی نظارت را یکی از اصول مهم در دستگاه قضائی دانست و گفت: تسریع در اجرای احکام نیز امری ضروری است چون در برخی موارد تأخیر در اجرای این احکام از تأثیرگذاری آن می‌کاهد.

مبارزه با فساد سرمایه بزرگی را پشت نظام آورد

مرتضوی با بیان اینکه مبارزه با فساد سرمایه بزرگی را پشت نظام آورد، گفت: این امر می‌تواند در دیگر بخش‌ها نیز تسری یابد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا می‌تواند نسبت به تأمین امنیت در جامعه تأثیرگذار باشد، افزود: امیدواریم تعاملی که از گذشته در زمینه شورای تأمین استان و همکاری دستگاه‌ها وجود داشته در ادامه راه نیز دیده شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مردم عملکرد همه بخش‌ها را به یک چشم می‌بینند، تصریح کرد: از این رو باید هم‌صدایی را داشته باشیم تا بتوانیم رضایت مردم را جلب کنیم.

وی حضور بین مردم و ارتباط مستمر با مردم را از دیگر مطالبات مردم از دستگاه قضائی دانست و اضافه کرد: این امر می‌تواند اعتمادسازی را تقویت کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + 3 =