صفحه اصلی » استان اصفهان » سیزدهم آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین است

سیزدهم آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان به یوم الله بودن 13 آبان و دیگر نقاط عطف و کلیدی این روز اشاره کرد و گفت: سیزدهم آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطره است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۳۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در جمع کارکنان این سپاه با اشاره به خیزش استکبارستیزانه ایران قبل از انقلاب به رهبری امام راحل در مقابله با کاپیتولاسیون، تبعید امام توسط رژیم شاهنشاهی برای فرونشاندن مردم در سیزدهم آبان ماه ۱۳۴۳ را نقطه عطف نهضت مردم ایران در مقابله با استکبار و استعمار دانست.

حجت الاسلام صادقی در ادامه گفت: شناخت دقیق امام (ره) و روشنگری های ایشان راه نفوذ و وابستگی به سیاست‌های خارجی و اعمال نفوذ در نهضت را بست و با پاسخشان به یاوه گویی‌های رژیم موجب خنثی کردن دسیسه ها و دفاع از کیان اسلام گردید.
وی به یوم الله بودن 13 آبان و دیگر نقاط عطف و کلیدی این روز اشاره نمود و گفت: سیزدهم آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطره است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه اصفهان گفت: ۱۴ سال بعد از تبعید امام، یعنی در سال ۱۳۵۷ در همین روز فرزندان امام شامل صدها دانش آموز و دانشجو در مقابل دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف پایه های حکومت را به لرزه در آوردند و با گلوله های مأموران شاه به خاک و خون غلطیدند.
صادقی گفت: تسخیر لانه جاسوسی در سیزدهم آبان ماه ۱۳۵۸ از دیگر حرکت های عظیم و بزرگ فرزندان دلیر امت در راستای رشد، تکامل و استحکام انقلاب بود که امام عظیم الشأن آن را به حق انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامیدند.
وی با بیان اینکه قیام مردم در دفاع از شرافت و هویت اسلامی بر تارک مبارزات ضد استکباری جهان درخشید و چراغ راه دیگر مظلومین و آزادیخواهان در سراسر عالم شد، افزود: به واسطه تسخیر لانه جاسوسی بت و هیمنه پوشالی آمریکا در جهان فرو ریخت و کلام گوهربار امام راحل که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند عینیت یافت و این حرکت سر آغازی بود برای شکست ها و فرو ریختن هیبت پوشالی استکبار به سردمداری آمریکا در پیش چشم جهانیان.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی در ادامه گریزی به ماجرای ایران گیت در 13 آبان 1365 زد و به تلاش های آمریکا از ابتدای انقلاب برای نفوذ و تسلط دوباره بر ایران اشاره نموده و گفت: این جنایت ها علیه انقلاب اسلامی تا به امروز نیز ادامه دارد که می‌توان در برجام و تحریم‌های ظالمانه آمریکا نسبت به ملت بزرگ ایران آن را مشاهده نمود.
وی در پایان مقاومت و ایثار در برابر استکبار را بهترین راه برای عزت و استقلال ملت های مظلوم و ستمدیده عالم دانست و افزود ملت ایران در عرصه های مختلف ثابت کردند که مقاومت تنها راه عزت و آزادگی است.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده − شانزده =