صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان سالم است

هوای اصفهان سالم است

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز با قرار گرفتن روی شاخص کلی ۹۳ در وضعیت سالم ثبت شده است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز با قرار گرفتن روی شاخص ۹۳ دروضعیت سالم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۰۴، خرازی ۱۰۴، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند و ایستگاه رهنان با شاخص ۱۵۸، در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) قرار دارد. ایستگاه‌های جی ۶۷، استانداری ۶۵، فیض ۶۳، فرشادی ۶۱، پروین ۶۱، میرزاطاهر ۲۳، در وضعیت سالم قرار دارند.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های رهنان، باغ غدیر، دانشگاه، خواجو، فعال نیست همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های باهنر ۸۶، ورزشگاه میثاق ۸۳، رودکی ۸۱، کاوه ۷۴، مبارکه ۷۲، در وضعیت سالم قرار دارند.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر روی عدد ۵۸ در وضعیت سالم و سجزی با قرار گرفتن روی ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − شش =