صفحه اصلی » ورزشی » توقف نویدکیا در شهرآورد/ سبزپوشان متفاوت از فصل گذشته

توقف نویدکیا در شهرآورد/ سبزپوشان متفاوت از فصل گذشته

دیدار سپاهان و ذوب آهن در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال با برتری سبزپوشان همراه بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ دربی اصفهان در هفته چهارم لیگ برتر برگزار شد که سبزپوشان توانستند در این بازی با یک گل به برتری برسند؛ با این نتیجه سپاهان 9 امتیازی ماند و ذوب آهن شش امتیازی شد.

نویدکیا: پس از ۱۰نفره شدن احساسی بازی کردیم/ بارها گفته بودم هواداران دنبال اتوبوس تیم نیایند

محرم نویدکیا پس از شکست یک بر صفر تیمش برابر ذوب‌آهن در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، در نشست خبری اظهار داشت: نیمه اول فوتبال بسیار خوبی ارائه کرده و موقعیت‌های خوبی هم داشتیم و فوتبال مالکانه‌ای ارائه کردیم. در نیمه دوم باز هم همین روند را تکرار کردیم، اما برخلاف جریان بازی بازیکنان ما بر سر یک کرنر تمرکز  خود را از دست دادند و گل خوردیم. البته هیچ مشکلی نیست و در فوتبال شکست پیش می‌آید اما پس از 10 نفره شدن احساسی بازی کردیم.

وی افزود: پس از اخراج علی‌محمدی در سازمان دفاعی و خط هافبک خود تمرکز لازم را نداشتیم و یکی دو موقعیت بسیار خطرناک به حریف دادیم، البته خوشبختانه گل بیشتری دریافت نکردیم. باید این واقعیت را قبول کنیم که فوتبال چنین روزهایی هم دارد و ممکن است موقعیت‌های تیم گل نشود، پنالتی خود را از دست بدهیم و تیم 10 نفره شود و اینها جزئی از فوتبال است و بازیکنانم نباید پس از اخراج احساساتی بازی می‌کردند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: از 25 دقیقه آخر بازی راضی نیستم و در مجموع به دلیل عدم تمرکز تیم پس از اخراج از عملکرد بازیکنانم راضی نیست ولی سایر موارد خوب بود. به ذوب‌آهن که پس از چند سال برد شیرینی کسب کرد تبریک می‌گویم

نویدکیا درباره درگذشت یکی از هواداران سپاهان در سانحه تصادف در مسیر ورزشگاه فولادشهر گفت: هیچ بازی، هیچ برد و باخت و حتی هیچ جامی ارزش از دست دادن حتی یک نفر و داغدار شدن خانواده‌اش را ندارد. بارها از هواداران خواهش کرده‌ام دنبال اتوبوس تیم نیایند و اگر مقابل هتل تیم حاضر می‌شوید با موتور اتوبوس تیم را دنبال نکنید. پیش از آغاز بازی شنیدیم یکی از هواداران در مسیر ورزشگاه حادثه دیده و این موضوع روی روحیه تیم تأثیر می‌گذارد. برادرانه و دوستانه از هواداران خواهش می‌کنم با موتور دنبال اتوبوس تیم نیایند.

وی درباره اینکه چرا بازیکنان قدیمی‌تر سپاهان نیز با وجود داشتن تجربه احساسی بازی کردند، بیان کرد: این موضوع کمی به فرهنگ فوتبال ما بازمی‌گردد و این مسائل را از بچگی به ما یاد نداده‌اند و ما هم مربیان لب خط برای اینکه تیم زودتر نتیجه بگیرد تصمیمات احساسی می‌گیریم. از زمانی که هدایت سپاهان را بر عهده گرفتم پیش نیامده بود که 10 نفره شویم در حالی که یک بر صفر عقب هستیم، اما بازیکنان باید بدانند هر نتیجه‌ای در بازی رقم بخورد بازیکنان نباید احساساتی شوند و نباید برای کسب یک مساوی نظم فوتبالی خود را از دست بدهیم. تمام تلاش خود را انجام می‌دهم که این موضوعات در فوتبال ما کمتر و کمتر شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اینکه اخراج علی‌محمدی فوتبالی نبود و چه برنامه‌ای برای عدم تکرار این موضوع دارد، تصریح کرد: شاید اگر بازیکنی که اخراج شد شخصی غیر از علی‌محمدی بود، این احساس را داشتم اما جلال سال‌هاست بازی می‌کند و فکر می‌کنم اخراج او یک اتفاق بود. مطمئن هستم که حرکت او غیرعمدی بود. باید با او صحبت کنم و فکر می‌کردم در زمان حرکت دست او به صورت بازیکن حریف خورد. مطمئن هستم که او از عمد این کار را نکرد و نمی‌دانم اخراج او درست بود یا نه. معمولاً وقتی خبرنگاران بعد از بازی از مربیان سوال می‌کنند آنها می‌خواهند عملکرد خود را توجیه کنند و اشتباهات را گردن بازیکن بیندازند اما راحت‌ترین کار در فوتبال این است که از یک بازیکن انتقاد کرده یا او را جریمه و اخراج کند، اما دوست دارم در کنفرانس درباره مسائل فنی صحبت کنم. باید در این مورد با بازیکنانم صحبت کنم و ببینیم چه اتفاقی افتاده است، اما قبول دارم این اخراج به تیم کمی آسیب زد.

نویدکیا درباره اینکه به نظر می‌رسد تیمش امروز تمرکز نداشت، خاطرنشان کرد: اگر از ابتدا بد بازی می کردیم این حرف را قبول داشتم اما نیمه اول خیلی خوب بودیم و اگر پنالتی ما گل می‌شد شاشد روند بازی متفاوت بود، اما پس از اخراج علی‌محمدی تمرکز تیم بهم ریخت و شرایط ایده‌آلی نداشتیم.

وی دلیل تعویض اسماعیلی‌فر را مصدومیت این بازیکن دانست و درباره جا ماندن مدافعان این تیم در صحنه گل ذوب‌آهن گفت: جا ماندن مدافعان را هم قبول دارم. دانیال به بازیکن ارسال‌کننده فشار نیاورد و امید هم پوشش نقطه کور را از دست داد و از همان نقطه گل خوردیم.

تارتار: اصفهان باید به سپاهان و ذوب‌آهن افتخار کند/ امروز اتفاقات فوتبالی به سود ما رقم خورد

 مهدی تارتار پس از پیروزی یک بر صفر تیمش برابر سپاهان در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، در نشست خبری اظهار داشت: به دلیل اینکه امروز تیمم را نشسته هدایت می‌کردم از تمام بینندگان تلویزیونی این بازی عذرخواهی می‌کنم. دیسک کمر من آسیب دیده و فردا باید عمل جراحی انجام دهم.

وی افزود: به هر 2 تیم به خاطر فوتبال خوبی که ارائه کردند تبریک می‌گویم. سپاهان در نیمه اول خوب بازی کرد و به یک پنالتی هم رسید که البته دروازه‌بان ما با مهار پنالتی تیم را حفظ کرد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: در نیمه دوم با تغییراتی که ایجاد کردیم کمی بهتر شدیم و به گل رسیدیم. سپاهان پس از 10 نفره شدن رو به بازی احساسی آورد و می‌توانستیم در ضدحملات به گل‌های بیشتری هم برسیم. زیبایی فوتبال به همین است و اگر سپاهان در نیمه اول به گل می‌رسید جریان بازی می‌توانست کاملاً تغییر کند و آنها برنده بازی باشند. باید منطقی باشیم و درست است که سپاهان را شکست دادیم اما برخلاف بازی با استقلال، امروز اتفاقات فوتبالی به سود ما رقم خورد تا 3 امتیاز بسیار شیرین را کسب کنیم. پس از سال‌ها توانستیم تیم قدرتمند سپاهان را شکست دهیم و هواداران ذوب‌آهن تبریک می‌گویم.

تارتار با بیان اینکه با این شکست چیزی از ارزش‌های سپاهان کم نمی‌شود، گفت: شهر اصفهان باید به این 2 تیم افتخار کند چون هم سپاهان و هم ذوب‌آهن امسال تیم‌های خوبی هستند.

وی درباره مدت دوری خود از تمرینات تیمش پس از عمل جراحی دیسک کمر بیان کرد: خوشبختانه علم پیشرفت کرده و احتمالاً 3 روز در کنار تیم نباشم و تیم در این مدت به ریکاوری و تمرینات بدنی می‌پردازد و برای تمرینات تاکتیکی به تیم اضافه می‌شوم. سرپا خواهم بودم و وضعیت‌ام به شکلی نیست که بستری شوم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره استراتژی تیمش برای نیمه دوم تصریح کرد: ایرادات سپاهان را در نیمه اول دیدیم و در بین 2 نیمه با تعویض‌هایی که انجام دادیم در ضدحملات سریع موفق بودیم که البته در استفاده از موقعیت‌ها کم‌دقت بودیم که از دست مهاجمان تیم عصبانی شدم و یکی از تعویض‌ها نیز به همین دلیل بود، چون ممکن بود یک توپ وارد دروازه ما شود و تمام زحمات ما به باد برود.

تارتار درباره تفاوت دربی اصفهان با سایر دربی‌ها اضافه کرد: تجربه بازی کردن در دربی اصفهان را دارم و بازیکن سپاهان بودم که یک پنالتی را از دست دادم و این تیم شکست خورد و الان در قامت سرمربی ذوب‌آهن از این بابت خوشحالم، اما آن زمان از شکست سپاهان ناراحت شدم. هر جا باشم به پیراهن تیمم تعصب دارم. زیبایی دربی اصفهان به این است که حساسیت آن کمی از دربی تهران کمتر است و بازیکنان می‌توانند در بازی ریسک کنند و بهتر بازی کنند. در دربی تهران هم بازی کرده‌ام و زمانی که با استقلال بازی داشتیم رنگ چشمان علی پروین تغییر می‌کرد. البته این حساسیت زیاد اشتباه است.

وی درباره از دست دادن توپ توسط بازیکنانش اظهار داشت: 90 درصد تیم تغییر کرده و برای هماهنگی به زمان زیادی نیاز داریم. خداوند خیلی به ما عنایت داشته که در این 3 بازی امتیازهای لازم را کسب کرده‌ایم اما تیم خیلی کار دارد. اشتباهات تیم در نیمه اول نباید پنهان بماند و می‌توانیم بازیکنانی که اشتباه داشتند را از نظر فنی و مالی جریمه کنیم و پاداش برد هم سر جای خودش است. زمان زیادی برای رسیدن به ترکیب دلخواه تیم نیاز داریم و نیاز داریم بازیکنان را بهتر بشناسیم و آنها هم با یکدیگر هماهنگ شوند. از مسئولان باشگاه تشکر می‌کنم اما اصل کار را بازیکنان در زمین انجام می‌دهند و به خاطر بازی خوب بازیکنان در نیمه دوم از آنها تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره تغییرات زیاد تیمش خاطرنشان کرد: تغییرات تیم ضروری بود. حدود 14 است در لیگ مربیگری می‌کنم و ذوب‌آهن نیاز به تغییرات اساسی و تغییر تفکرات بازیکنان داشت چون این تیم 2 سال شرایط خوبی نداشت. خوشبختانه تاکنون نسبتاً خوب بوده‌ایم اما کارمان سخت است و هواداران باید صبور باشند. این برد را به هواداران اصیل ذوب‌آهن که همواره یار و یاور ما بوده‌اند تقدیم می‌کنم.

* دربی ها همیشه حساسیت خود را دارند

داوود عابدی در مورد این بازی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: دربی ها همیشه حساسیت خود را دارند و نتیجه این بازی ها نیز با توجه به شرایط تیم ها قابل پیش بینی نیست و انگیزه متفاوت در این بازی ها وجود دارد.

مربی فوتبال تصریح کرد: سپاهان در هفته گذشته شرایط سختی را در مقابل هوادار تحمل کرد و برخی از نقاط ضعف این تیم مشخص شد اما نتیجه لازم را کسب کرد؛ در این بازی ذوب آهن هر چند شبیه به هوادار بازی نمی کرد اما بازی هوشمندانه ای داشت.

وی افزود: سپاهان در این بازی یک پنالتی از دست داد و یک اخراجی هم داشت که این دو روی کار و تمرکز تیم تاثیر گذاشت و در دقایق پایانی نیز نتوانست با تمرکز بازی کند.

عابدی عنوان کرد: سپاهان برای برد در بازی ها نیاز دارد علاوه بر اینکه توپ را در اختیار دارد مهاجمان خود را صاحب موقعیت های خوب کند که وقتی تیمی دفاعی و بسته بازی کند کار سخت می شود.

داوود عابدی گفت: بارش و لغزنده بودن زمین هر چند برای هر دو تیم بود اما با توجه به رویکرد دو تیم بیشترین ضرر را برای سپاهان داشت و آن ها به خوبی نم یتوانستند در حملات روی زمین زهر دار ظاهر شوند.

عابدی گفت: ذوب آهن در این بازی نشان داد که این تیم پتانسل این را دارد که در نیمه بالای جدول حضور داشته باشد اما اینکه این جایگاه چقدر به صدر جدول نزدیک باشد هنوز نمی توان نظری داد.

سپاهان در روزی که استقلال نیز نتوانست در مقابل فجرسپاسی پیروز شود در مقابل همشهری خود متوقف شد و موقتا در جایگاه دوم قرار دارد؛ در این بازی سپاهان برای اولین بار در این چهار هفته دروازه خود را باز شده دید.

ذوب آهن نیز به جمع تیم های 6 امتیازی پیوست و این فرصت را دارد که در صورت پیروزی در هفته آتی خود را در یک سوم بالایی لیگ قرار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده − پنج =