صفحه اصلی » اجتماعی » کدام مدارس بازگشایی شدند؟

کدام مدارس بازگشایی شدند؟

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت:مدارسی از امروز فعال هستند که ادارات نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان فرم خوداظهاری آن ها را تایید کرده باشند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ناظم زاده معیار‌های  معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مطابق شیوه نامه‌هایی که از طریق معاونت بهداشتی وزارت بهداشت برای اداره کل آموزش و پرورش این استان ابلاغ شده است چک لیست‌هایی به مدارس برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ارائه شده و مدارس این خود اظهاری را تکمیل می‌کنند.

وی خوداظهاری را شامل رعایت موازین بهداشتی، فاصله گذرای اجتماعی دانش آموزان، مناسب بودن تهویه کلاس‌ها و مسائل در ارتباط با سلامت دانش آموزان بیان کرد و گفت: در صورت داشتن این شرایط، ادارات نواحی و مناطق در آموزش و پرورش استان اصفهان مجوز لازم را برای تشکیل کلاس‌های حضوری دانش آموزان به این مدارس تحویل می‌دهند تا بتوانند مدارس متوسطه را با رعایت گروه بندی دانش آموزان که در هر کلاس حداکثر ۱۵ نفر حضور داشته باشند کلاس‌ها از فردا در مدارس متوسطه نظری آغاز کنند.

خانواده‌ها برای واکسیناسیون دانش آموزان اقدام کنند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص وضعیت حضور دانش آموزان واکسینه نشده هم گفت: در حال حاضر منعی برای حضور این گروه از دانش آموزان در کلاس درس اعلام نشده است، اما به خانواده‌ها توصیه می‌شود هر چه سریعتر برای واکسیناسیون کرونای دانش آموزان اقدام کنند، احتمال می‌رود در آینده‌ای نزدیک این محدودیت‌ها برای واکسن نزده‌ها اعمال شود.

ناظم زاده با اشاره به روند آموزش مجازی دانش آموزان گفت: اگر خانواده‌ای به این تشخیص رسید که به هر دلیل فرزندش در کلاس درس به صورت حضوری شرکت نکند، این گروه از دانش آموزان می‌توانند با استفاده از آموزش‌های مجزای یا مدرسه تلویزیونی روند آموزش را ادامه دهند.

وی، زمان بازگشایی مدارس دوره ابتدایی را از اول آذرماه دانست و تاکید کرد: غیبت این گروه از دانش آموزان را غیر موجه تلقی نمی‌کنیم و در پایان ترم همچون دیگر دانش آموزان از آن‌ها هم امتحانات پایان ترم گرفته می‌شود.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 − 6 =