صفحه اصلی » اقتصادی » مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟

رئیس کانون بازنشستگان شهرستان اصفهان گفت: وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی اختصاص به بازنشستگان تامین اجتماعی ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سید حسن هاشمی رئیس کانون بازنشستگان شهرستان اصفهان اظهار کرد: فقط بازنشستگان صندوق کشوری امکان دریافت وام ۱۲ میلیونی را دارند. از این رو زمانی که از بازنشسته سخن گفته می‌شود لازم است برای عدم ابهام، نوع بازنشستگی هم تفکیک شود.

وی افزود: فعلاً به بازنشستگان تأمین اجتماعی وام هفت میلیونی اختصاص می‌گیرد. اخیراً وام پرداختی به بازنشستگان تأمین اجتماعی از پنج میلیون تومان به هفت میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که بازپرداخت این وام دو ساله و با کارمزد چهار درصد است و دریافت آن به ضامن و سفته هم نیاز ندارد.

رئیس کانون بازنشستگان شهرستان اصفهان در رابطه با برخی از شروط دریافت این وام گفت: بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد. ضامن شخصی نباشد و در سه سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده نکرده باشد. همچنین فردی که درخواست وام دارد باید سیم‌کارت به نام خود داشته باشد و از زمان بازنشستگی فرد متقاضی دو سال گذشته باشد.

هاشمی اضافه کرد: متأسفانه کمترین تسهیلات برای بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته می‌شود؛ وام هفت میلیون تومانی هم با پیگیری‌های بسیار زیادی تصویب گردید. در صورتی که چرخه اقتصاد این مملکت با کار و تلاش همین افراد به گردش درمی‌آید، اما کمترین توجهی به این قشر نمی‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × دو =