صفحه اصلی » ورزشی » تحلیل دربی اصفهان/ طلایی پوشان چرا بازنده شهرآورد بودند؟

تحلیل دربی اصفهان/ طلایی پوشان چرا بازنده شهرآورد بودند؟

مربی فوتبال در مورد دربی اصفهان و تحلیل این بازی توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۶

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  ضمن تسلیت به خانواده داغدار نوجوان هوادار تیم سپاهان اظهار کرد: قبل از بازی آمار و ارقام زیادی در فضای مجازی دیده می شد و با توجه به پتانسیلی که تیم سپاهان دارد، برنده این دربی را سپاهان می دانستند.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه در فوتبال هر تیمی که با یک استراتژی خوب، برنامه ریزی دقیق و آنالیز تیم حریف به میدان رود می تواند برنده بازی باشد، گفت: در حالی این دربی شروع شد که سرمربی تیم سپاهان این بازی را سخت پیش بینی کرده بود در فضای مجازی نیز بین دو تیم و هوادارنشان کل کل بود.

* تیم سپاهان هجومی است و برای بردن صددرصدی وارد زمین شد

شفیعی عنوان کرد: دربی با بارش باران شروع شد، سپاهان فقط یک تغییر در تیمش ایجاد کرده بود که حسینی با سرعت و وینگر سمت راست را با فرشاد احمدزاده تعویض کرده بود تیم سپاهان هجومی است و برای بردن صددرصدی وارد زمین شد.

وی افزود: تارتار یک ترکیبی اتخاذ کرده بود که با ۵ نفر کناره های زمین را بسته و همچنین خالقی فر و یک نفر را پشت خالقی فر قرار داده بود، ترکیب تیم ذوب‌آهن دفاعی و سعی بر حفظ دروازه داشتند گفتنی است که بستن دروازه ذوب آهن در دستور کار این تیم قرار داشت.

حسن شفیعی بیان کرد: ذوب آهن سپاهان را آنالیز کرده و می دانست که سپاهان بازی را از خط دفاعی آغاز و از وسط زمین سعی بر ایجاد موقعیت و بازی سازی دارند، بنابراین سرمربی ذوب آهن به تیمش گفته بود در نیمه اول از بازی سازی سپاهان جلوگیری کنند.

* ذوب آهن، تیم سپاهان را بسته بود

مربی فوتبال اذعان کرد: ذوب آهن، تیم سپاهان را بسته بود، نمی گذاشت بازیکنان پاس کوتاه بدهند، سپاهانی ها فقط می توانستند پاس بلند دهند و حتی گاهی دروازه بان سپاهان را پرس می کردند تا نتواند پاس کوتاه دهد و پاس بلند می داد و اینگونه دفاع ذوب آهن، توپ ها را کنترل می کرد.

به گفته این مربی در دقیقه ٣٩ نیمه اول یک پنالتی به نفع سپاهان اعلام شد که فرعباسی توانست این توپ را مهار کند تیم سپاهان بعد از این پنالتی کمی رها شد و کمتر توانست بازی را کنترل کند و اینگونه به نظر می آمد که سپاهان بعد از این پنالتی، از نظر روحی کم آورده است.

*کاپیتان تیم سپاهان از ابتدای بازی از نظر روحی مشکل داشت

شفیعی تصريح کرد: سپاهان مانند همیشه با چهار دفاع، دو هافبک و چهار مهاجم بازی کرد، از همان اول بازی جلال علی محمدی کاپیتان تیم سپاهان از نظر روحی مشکل داشت و شروع به پرخاش به داور کرد و حتی کارت زرد گرفت.

وی افزود: مشخص بود بازیکنان ذوب آهن با برنامه وارد زمین شدند، بسیار آماده بودند و بازی بدون اشتباهی را شروع و ادامه دادند، بازیکنان تیم ذوب آهن شناخته شده نیستند ولی بازیکنان تیم سپاهان شناس هستند و آنالیزشان کار راحتی است.

حسن شفیعی ادامه داد: در نیمه اول سپاهان سعی داشت با پاس کوتاه توپ را به نورافکن و نورافکن سعی داشت توپ را در قطر به اسماعیلی فر برساند و کنترل هم می کرد ولی ذوب آهن کاملا فضای حرکت سپاهان را بسته بود و با این روش سپاهان را از کار انداخته بودند.

به گفته این مربی: مهم است که تیم سپاهان که تیمی پرمهره است بتواند از فضاهای بسته عبور کند ولی ما حرکتی در این خصوص از سپاهان ندیدیم و مشخص است سپاهان با یک پلن بازی می کند، بازی سپاهان در نیمه اول سردرگم بود و در عوض دفاع ذوب آهن پشت ١٨ بود تا مهاجمین سپاهان نتوانند بازی ترکیبی انجام دهند.

شفیعی ابراز داشت: نیمه اول بازی مطلوبی را از دو تیم مشاهده نکردیم ذوب آهن بازیکنان سپاهان را وادار می کرد در عرض پاس دهند، آنچنان خطری برای دروازه تیم ها ایجاد نشد، ذوب آهن توپ را در اختیار سپاهان گذاشته و روی دفاع تمرکز می کرد و من نیمه اول را یک بازی متوسط ارزیابی کردم.

وی افزود: در ادوار لیگ های گذشته، سپاهان بازی های چهارم لیگ را موفق نبوده، می خواست این سبو را بشکند، بازی را ببرد و با توجه به بازی هایی که در هفته چهارم لیگ برتر شده بود، صاحب سه امتیاز شود همچنین تارتار نیز به دنبال کسب موفقیت در مقابل این تیم بود.

حسن شفیعی با بیان اینکه با شروع نیمه دوم تعویض هایی توسط سرمربی ذوب آهن انجام شد که کمک خوبی به این تیم کرد، اظهار کرد: در نیمه دوم کمی تیم ها به دروازه یکدیگر نزدیک شده و پرس می کردند، در دقیقه ۵٩، در سمت چپ، تیم ذوب‌آهن صاحب یک توپ شد.

*با تعویض های نویدکیا به تیم ضربه وارد شد

مربی فوتبال گفت: شنانی با یک دریبل خوب توانست توپ را به یک نقطه کور در زمین سپاهان بفرستد، سپاهان با تعویضی که انجام داده بود سه دفاعه شده بود، نورافکن آن سمت را رها کرده بود، دانایی نیز در نقطه کور و بسیار مناسبی قرار گرفت و توانست گل اول را به تیم سپاهان بزند.

شفیعی بیان کرد: با اخراج علی محمدی، تیم سپاهان ده نفره و با تعویض های نویدکیا به تیم ضربه وارد شد، اسماعیلی فر آسیب دید، تعویض ها بی ثمر ماند در ادامه حملات سپاهان ادامه داشت ولی ذوب آهن همچنان فضاها را بسته بود و دست به ضد حمله های خوبی می زد.

این مربی تصریح کرد: اگر ذوب آهن بیشتر دقت می کرد گل های بیشتری می زد در پایان، این دو تیم با روش بازی که دارند نمی توانند همیشه موفق باشند، سپاهانی ها باید بتوانند آرامش خودشان را حفظ کنند، سپاهانی ها با فکر برنده بودن به زمین آمده بودند و به هرحال تمام تیم ها در حال برنامه ریزی هستند و امیدوارم هر دو تیم اصفهانی موفق باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 1 =