صفحه اصلی » تولیدی » امروز تفکر و اندیشه شهدا می تواند در همه حوزه ها راهگشا باشد

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان:

امروز تفکر و اندیشه شهدا می تواند در همه حوزه ها راهگشا باشد

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: امروز تفکر و اندیشه شهدا می تواند در همه حوزه های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی، نماز و تحکیم خانواده راهگشا باشد و برای برون رفت از همه مشکلات، رویکردمان باید رویکرد ایثار اجتماعی باشد و بفهمیم که جایگاه ایثار، والا و در کنار خداست.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ مسعود احمدی نیا صبح امروز در جلسه برنامه ریزی برای بزرگداشت حماسه 25 آبان مردم اصفهان اظهار کرد: مقام معظم رهبری به عنوان پرچمدار مسلمین جهان در محافلی که بعنوان ولایت تاکید می کردند، در کلام، نگاه و راهبردی که در راستای ترویج فرهنگ شهادت و ایثار داشتند جایگاه خاصی به اصفهان می دادند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به حماسه مردم اصفهان تصریح کرد:  آنچه امروز وظیفه داریم این است که از ارزش های دفاع مقدس پاسداری و صیانت کنیم ما مفهومی بالاتر از دفاع مقدس نداریم و این امر ملت مقدسی مانند ملت ما را می خواهد که بعد از ۴٠ سال امروز نیز وفاداری اش را در زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی ثابت کرد.

وی افزود: ملتی که با وجود تمام تحریم ها و تهدید ها در  ۴٠ سال گذشته نمره فوق‌العاده ای گرفته است و باید دید ما نیز بعنوان ارزیاب و مسئول در کنار مردم این نمره را آورده ایم یا خیر؛ اینکه ۳۷۰ شهید در اصفهان تشییع می شود و در همین روز سه برابر شهیدی که دادیم برای کمک نیرو اعزام می شوند نشان از ولایتمداری مردم اصفهان دارد.

مسعود احمدی نیا با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که اصفهان سرزمین جهاد مقاوم است، گفت: ما امروز امانت دار یک بصیرت و خلوص به پاکی خلوصی که خداوند فرموده «مزد مخلصین منم»هستیم و آن امانت، شهیدان هستند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان ادامه داد: حاکمیت در نظام اسلامی، باید اخلاق اسلامی باشد و این به معنی است در هر جایی قرار گرفتیم سربازی مان را به معنی و مفهوم واقعی انجام دهیم سربازی در نظام فهمیدن و عمل کردن است نه فهمیدن و عمل نکردن.

مسعود احمدی نیا با بیان اینکه امروز ما به عنوان یک مسئول و یا پدر و مادر باید ببینیم که چه کردیم؟ تصریح کرد: باید دید از یک میلیون دانش آموزی که امروز در استان داریم چه تعدادشان بصیرت شهدا را دارند و به چند درصدشان توانسیم آن نگاه بصیرتی را القا کنیم و باید دید ما برای تربیت دانش آموزان چه کردیم؛ بهره برداری و بهره ور رساندن  و فهمیدن و نشر دادن مهم است

وی افزود: وظیفه اصلی ما نشر خلوص و پاکی شهیدان است؛ باید دید نگاه جهادی چگونه به دانش آموزان نوجوان ما رسیده بود، آیا غیر از این نیست که خانواده آن دانش آموز پاکی و خلوص را فهمیده و به نوجوانش نشر داده است.

مسعود احمدی نیا گفت: در این چند سالی که از ۲۵ سال ١٣۶١ گذشته است ما چقدر توانسیم برای ٣٧٠ شهیدی که دادیم یار وفادار تربیت کنیم که در این مسیر قرار بگیرند و شهدا را بفهمند؛ شهدا به خدا رسیدند و نیازی به ما ندارند اما ما به شهدا نیاز داریم.

به گفته این مقام مسئول ما امروز در عرصه سیاسی و بین المللی خارج ار مرزها با عزتی  به عنوان مقاومت شناخته شده ایم و همه به این افتخار می کنند حاصلش یک مکتب است که فرمانده آن مکتب حاج قایم سلیمانی است، ما امروز باید در کنار نسل جوان و فرهنگ اهل بیتمان قرار گیریم.

وی افزود: با این تمهدیداتی که دشمن در شبکه های مجازی دارد ناامیدی و ترور شخصیتی در جوانان ما ایجاد کرده و ناامیدی به حدی رسیده است که طرف از خود بی خود شده و اقدام به حرکاتی که می کند که در شان انسان هم نیست چه برسد به شأن یک مسلمان شیعه.

مسعود احمدی نیا بیان کرد: امروز تفکر و اندیشه شهدا می تواند در همه حوزه های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی، نماز و تحکیم خانواده راهگشا باشد و برای برون رفت از همه مشکلات، رویکردمان باید رویکرد ایثار اجتماعی باشد و بفهمیم که جایگاه ایثار، والا و در کنار خداست.

احمدی نیا اظهار کرد: اگر ما دنیای منابع را داشته باشیم و نتوانیم دانش بچه هایمان را به دست گیریم ارزشی ندارد با دانش بچه هایمان می توانیم دنیارا بدست گیریم، امروز دشمن می خواهد صلابت و عزت بچه شیعه را بگیرد اگر دشمن ناامیدی را به دانش آموزان و دانشجویان ما القا کند خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده + 8 =