صفحه اصلی » اجتماعی » آخرین اخبار از بازگشایی مدارس در اصفهان/ در کلاس‌های حضوری جایی برای نگرانی نخواهد بود

آخرین اخبار از بازگشایی مدارس در اصفهان/ در کلاس‌های حضوری جایی برای نگرانی نخواهد بود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدارس متوسطه دوم نظری متعهد شدند شیوه نامه ها را به نحو احسن انجام دهند تا کلاس ها به صورت حضوری فعال شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۷

آذرکیوان امیرپور در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در خصوص شیوه بازگشایی مدارس حضوری اظهار کرد: طبق دستورالعملی که از سوی ستاد ملی کرونا ابلاغ شد، مدارس متوسطه دوم نظری به صورت حضوری کار خود را آغاز کردند، باز شدن مدارس کاملا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستور العمل های بهداشتی که وزارت بهداشت و درمان به کلیه مدارس کشور ابلاغ کرده است انجام می شود. بر اساس این ابلاغیه، فاصله‌گذاری اجتماعی ورود و خروج دانش آموزان تعداد دانش آموزان در کلاس های درس از پیش تعیین شده است و کنترل خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: شرایط بازگشایی حضوری مدارس تعیین شده و معیار‌های بهداشتی اشاره شده است، باید مدیر مدرسه فرم خوداظهاری را پر کند و سازمان بر مبنای مستندات موجود و بازدیدی که صورت می‌گیرد تأیید می‌کند که مدرسه شرایط بازگشایی حضوری مدرسه را دارد، در حال حاضر بازگشایی مدارس متوسطه در استان اصفهان بر مبنای همین فرم خوداظهاری انجام گرفته است، برای بازگشایی مدارس پس از تایید مدیران آموزش و پرورش مناطق و نواحی مرکزی، مدیران آموزشگاه ها،  تصمیم براین شد که کلاس های درس به صورت حضوری برگزار شود.

وی اذعان کرد: خوشبختانه در بحث گرمایشی اکثر مدارس دارای سیستم موتورخانه هستند و از نظر سیستم های سرمایش، گرمایش فضاهای لازم را دارند، اما برای تهویه هوا در صورت وجود کرونا پیش‌بینی شده است که مدیران مدرسه باید تمهیداتی بیندیشد که هوا ورود و خروج داشته باشد تا بر همان اساس مجوز بازرسان اداره آموزش و پرورش را دریافت کنند.

امیرپور متذکر شد: بازگشایی مدارس متوسطه اول و دوره ابتدایی مطابق آخرین شیوه وزارت بهداشت «۰۶» از ابتدای آذرماه خواهد بود و شیوه نامه «۰۷» نیز در حال آماده‌سازی و ابلاغ به استان‌ها است و در این شیوه‌نامه دستورالعمل های سخت‌گیرانه‌تری برای مدارس وجود دارد و هر زمانی که این شیوه‌نامه به استان اصفهان ابلاغ شود به ادارات نواحی و مناطق آموزش و پرورش برای تعیین شرایط جدید به مدارس ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: واکسیناسیون دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم و اول در حال انجام است و کلاس‌های درس حضوری دوره متوسطه دوم از شنبه آغاز شده است و زمان بازگشایی مدارس متوسطه اول و دوره ابتدایی از آذرماه خواهد بود.از ۳۹۰ هزار دانش‌آموز متوسطه استان اصفهان حدود ۳۴۸ هزار نفر دوز اول و حدود ۱۸۰ هزار نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + پانزده =