صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اختتامیه مستندنگاری پیاده روی اربعین اصفهان/ دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان: پیاده روی اربعین عنایتی از جانب شهدا بود

اختتامیه مستندنگاری پیاده روی اربعین اصفهان/ دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان: پیاده روی اربعین عنایتی از جانب شهدا بود

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز فراخوان «مستندنگاری از رویداد پیاده روی اربعین اصفهان» با حضور دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان و سرپرست حوزه هنری استان اصفهان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد نوری در مراسم اختتامیه و اهدای جوایز فراخوان «مستندنگاری از رویداد پیاده روی اربعین اصفهان» با اشاره به اتفاق ویژه ای که به دلیل محدودیت های کرونایی در اربعین امسال در اصفهان رخ داد گفت: پیاده‌روی از درب منازل تا گلستان شهدای اصفهان در اربعین، کار ویژه‌ای بود که به صورت نمادین برگزار شد و این اتفاق حال و هوای ویژه ای را در اصفهان رقم زد.

سرپرست حوزه هنری استان اصفهان ادامه داد: این کار یک حرکت خودجوش مردمی بود که نقش اصلی آن را تمامی اقشار مختلف مردم اصفهان ایفا کردند و ما به دلیل اینکه این رویداد برای همیشه ثبت و ضبط شود فراخوان “مستندنگاری از پیاده روی اربعین” را منتشر کردیم که حرکت خوبی بود و آثار ماندگاری در آن ارائه شدند و ثبت لحظات این رویداد به صورت تصویری و مکتوب اتفاق افتاد.

وی ضمن اظهار امیدواری برای ادامه این حرکت در سال آینده خاطرنشان کرد: باتوجه به استقبالی که از این حرکت در اصفهان بود امکان برگزاری آن در سال های آتی نیز وجود دارد و امیدواریم این حرکت به ترویج بیشتر فرهنگ عاشورا منجر شود.

*پیاده روی اربعین عنایتی از جانب شهدا

حجت الاسلام محسن کریمی دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان به عنوان مهمان ویژه مراسم اختتامیه  تصریح کرد: تمامی دستگاه‌ها در پیاده روی اربعین به خوبی به میدان آمدند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم قصد داشتند که امسال به مراسم اربعین در کشور عراق بروند ولی به دلیل کرونا با بسته بودن مرزها مواجه شدند افزود: ما فکر نمی کردیم که مردم از صبح زود به خیابان‌ها بیایند  و از این حرکت به خوبی استقبال کنند و در عین حال در این رویداد ما شاهد صحنه های زیبایی از همدلی بودیم، بسیاری از افراد اولین بار بود که به گلستان شهدا می آمدند.

وی خاطرنشان کرد:مهمترین بخش این رویداد مردمی بودنش است، شیرینی این اتفاق در این بود که هر کس با هر بضاعتی که داشت در این رویداد شرکت کرد. دستگاه‌های دولتی پشتیبان این رویداد بودند و مردم همه، هم مهمان وهم میزبان بودند.

وی اصفهان را شهر شهیدان دانست و این رویداد را عنایتی از جانب شهدای اصفهان به مردم خواند و تاکید کرد: ما در تاریخ شفاهی و در ماندگار کردن حرکت‌های این چنینی ضعیف عمل کرده ایم اما  خوشبختانه با این “فراخوان مستندنگاری از رویداد پیاده روی اربعین” که توسط حوزه هنری منتشر شد توانستیم بخشی از این حرکت های مردمی را ماندگار کنیم.

گفتنی است در فراخوان “مستندنگاری از پیاده روی اربعین در مجموع ۱۰۷ اثر در چهار بخش عکاسی حرفه ای، عکاسی با موبایل، کلیپ، مکتوب ارائه شدند که در نهایت در هر بخش یک نفر به عنوان نفر برگزیده انتخاب و تقدیر شد.

در بخش عکاسی حرفه ای روح الله جوانی، در بخش کلیپ علی بیدرام، در بخش مکتوب شکیبا شیردشت زاده، در بخش عکاسی با موبایل فرزانه نجفی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × چهار =