صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم است

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۵۲ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان استانداری با شاخص ۱۷۰، انقلاب با شاخص ۱۵۲، باهنر با شاخص ۱۶۱، جی با شاخص ۱۷۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۲، فرشادی با شاخص ۱۵۷ و کاوه با شاخص ۱۵۳ برای عموم شهروندان ناسالم است.

وی ادامه داد: کیفیت هوا در خیابان احمدآباد و رهنان با شاخص ۱۳۸ و پروین با شاخص ۱۳۲ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز شاخص هوای شهر سجزی با میانگین ۸۹، شاهین شهر با شاخص ۵۸ و مبارکه با شاخص ۷۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 − 3 =