صفحه اصلی » اجتماعی » خیران مدرسه‌ساز بسترسازان اجرای ماموریت انبیا هستند

خیران مدرسه‌ساز بسترسازان اجرای ماموریت انبیا هستند

استاندار اصفهان با بیان ‌اینکه تعلیم و تربیت هدف انبیای الهی است، گفت: خیران مدرسه‌ساز بسترسازان اجرای ماموریت انبیا هستند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در جمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان گفت: هدف خیرین تسهیل فرآیند تعلیم و تربیت است که فلسفه وجودی خلقت انسان است.

وی اضافه کرد: خدا وظیفه تعلیم و تربیت را برای ارتقاء رشد بشر به پیامبران سپرد و امروز این روند در قالب نظام تعلیم و تربیت تداوم دارد.

استاندار اصفهان اظهار کرد: بسترسازی برای تعلیم و تربیت در اصل بسترسازی برای تحقق هدف انبیای الهی است و شاکر اصلی نیز خداست، ولی در عین حال مسئولان نیز بواسطه تذکر به نعمت الهی باید متذکر این نعمت شوند.
وی اضافه کرد: هدف این جلسه افزون بر تشویق و تکریم خیرین، تجربه‌اندوزی و انتقال این منش به نسل‌های نوست.

مرتضوی تاکید کرد: تلاش برای ساخت مدرسه، یک توفیق است نه اتفاق و بطور قطع خداوند این توفیق را به کسانی می‌دهد که گامی موثر در راه خدا برداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این نشست گفت: یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی حضور فعال خیرین در عرصه مدرسه‌سازی است و اگر خیرین نبودند نمی‌توانستیم بخش عمده‌ای از دانش‌آموزان و فرهنگیان را سازماندهی کنیم.

محمد اعتدادی خاطرنشان کرد:اصفهان برغم اینکه استانی برخوردار شناخته می‌شود، سرانه آموزشی پایین دارد و لازم است در این عرصه ورود پیدا کرد.

بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان، با حضور خیرین مدرسه‌ساز شهر‌های اصفهان و کاشان و هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان در استانداری برگزار شد.
در این مدارس از تعدادی از خیرین مدرسه‌ساز تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − 4 =