صفحه اصلی » اقتصادی » صفر تا صد ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن/ مدیرکل راه و شهرسازی استان: بیش از 50 هزار متقاضی اصفهانی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند

صفر تا صد ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن/ مدیرکل راه و شهرسازی استان: بیش از 50 هزار متقاضی اصفهانی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ثبت نام متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن از تاریخ ٢٨ مهرماه به مدت یکماه ادامه دارد، تا روز یکشنبه ١۶ آبان در استان اصفهان بالغ بر ۵٠ هزار متقاضی در سامانه saman.mrud.ir ثبت نام کردند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

علیرضا قاری‌قرآن در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: ثبت نام متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن از تاریخ ٢٨ مهرماه به مدت یکماه ادامه دارد، تا روز یکشنبه ١۶ آبان در استان اصفهان بالغ بر ۵٠ هزار متقاضی در سامانه saman.mrud.ir ثبت نام کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: پس از مدت اعلام شده که تا ٢٨ آبان است سامانه ثمن بسته شده، پالایش اطلاعات صورت می گیرد و در ادامه فرآیند بازگشایی سامانه و ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را خواهیم داشت.

قاری قرآن عنوان کرد: از ۴٠ هزار ثبت نام، بالغ بر ١٨ هزار متقاضی در شهرهای جدید استان مانند فولادشهر، بهارستان و مجلسی ثبت نام کرده و مابقی متقاضی بهره مندی از مزایای این طرح در شهرهای بالا و زیر ١٠٠ هزار نفر جمعیت استان بوده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: در حال حاضر ثبت نام برای شهرهایی که زمین برای آنها تامین شده انجام پذیر است همچنین در استان اصفهان امکان ثبت نام در ۴٣ شهر فراهم شده است.

*کاشان، شهرضا، فلاورجان و شاهین شهر بیشترین آمار ثبت نام را داشتند

وی گفت: شهرهای کاشان، شهرضا، فلاورجان و شاهین شهر بیشترین آمار ثبت نام را داشتند، شهرهای ثبت نامی شامل فولادشهر، بهارستان، مجلسی، شاهین شهر، شهرضا، کاشان، اردستان، اژیه، انارک، برزک، تودشک، تیران، جندق، حسن اباد، خوانسار، نطنز، خور و داران هستند.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین ثبت نام در شهرهای دهق، زواره، سده لنجان، علویجه، فرخی، فریدونشهر، گلپایگان، مهاباد، میمه، نصرآباد، نوش آباد، نیاسر، هرند، ورزنه، وزوان، کمه، کوهپایه، آران وبیدگل، ایمانشهر، باغ بهادران، بویین ومیاندشت، طالخونچه، فلاورجان، قهدریجان، گلدشت در حال انجام است.

علیرضا قاری قرآن تصریح کرد: برای متقاضیان تعدادی از شهرها، در شهر مجاور تأمین زمین انجام شده و براین اساس متقاضیان ساکن در شهرهای مبارکه، طالخونچه و تمامی شهرهای استان اصفهان می‌توانند برای شهر جدید مجلسی اقدام به ثبت نام کنند.

قاری قرآن ادامه داد: متقاضیان ساکن در شهر گوگد می‌توانند برای گلپایگان ثبت نام کرده و برای متقاضیان ساکن در شهرهای شهرستان‌های لنجان، نجف‌آباد، فلاورجان، خمینی‌شهر امکان ثبت نام در شهر جدید فولادشهر فراهم شده است.

*ساکنان اصفهان در سه شهر جديد بهارستان، فولادشهر و مجلسی ثبت نام کنند

وی با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز برای ثبت نام اقدام کنند، گفت: همچنین متقاضیان ساکن در شهرهای شهرستان اصفهان نیز می‌توانند در سه شهر جديد بهارستان، فولادشهر و مجلسی ثبت نام کنند.

علیرضا قاری قرآن اظهار کرد: شرط ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، داشتن فرم ج سبز، نداشتن ملک خصوصی، متأهل و یا سرپرست خانوار بودن و داشتن حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن است.

این مقام مسئول در خصوص تقاضای برخی از شهروندان شهرهای کوچک که خواستار این بودند که هر زمین به یک متقاضی تحویل داده شود، بیان داشت: شیوه نامه ای که در حال حاضر ابلاغ کرده اند دادن یک پلاک زمین به حداقل دو متقاضی است.

قاری قرآن ادامه داد: این موضوع تاییدیه مصوب دولت را می خواهد، ما پیشنهاد تقاضای شهروندان را به تهران فرستادیم، در شورای عالی مسکن کشور این موضوع مصوب شد و در حال پیگیری است.

وی افزود: هیئت دولت بایستی نتیجه را ابلاغ کند و نتیجه ابلاغ هرچه باشد اعلام و به آن عمل خواهیم کرد، از طرف هيئت دولت ضابطه هایی گذاشته می شود و پس از آن از طریق ضوابط، می توان اقدام کرد.

علیرضا قاری قرآن عنوان کرد: اشخاصی که برای ثبت نام مسکن پول واریز کردند به پروژه معرفی می شوند، پروژه به دست مجری هایی که در حال ساخت مسکن ها هستند، می رسد و می توانند با آنان هماهنگ شوند

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: اگر ثبت نام ها در شهرهای جدید باشد مربوط به مجمع شرکت شهرهای جدید و اگر در جاهای دیگر باشد مربوط به بنیاد مسکن است که با اشخاص قرار داد بسته و فرآیند ساخت را آغاز می کنند.

قاری قرآن ابراز داشت: باید صبر کنیم تا ثبت نام ها تمام شود کسانی که ثبت نام می کنند در مرحله بعدی قرار می گیرند در مرحله دوم، متقاضیان باید احراز شرایط شده و شرایطشان سنجیده شود تا ما متوجه شویم با توجه به ضوابطی که هست شامل طرح می شوند یا خیر.

* قانون برای سرپرستان خانواده، محدودیت سنی نگذاشته است

وی افزود: زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل  ۳۵ سال سن، نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و افراد معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور بدون ملاک‌عمل وضعیت تأهل آنها می‌توانند در طرح جهش تولید مسکن شرکت کنند و محدودیتی برای مجرد بودن آنها وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: همچنین قانون برای سرپرستان خانواده، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است.

وی بیان داشت: همچنین زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی می‌شوند و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − دو =