صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » شناسایی ۷ شهید مفقودالاثر استان اصفهان

شناسایی ۷ شهید مفقودالاثر استان اصفهان

هفت شهید گمنام استان اصفهان از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ هفت شهید گمنام از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شدند. این شهدای عزیز در سال‌های گذشته، پس از عدم شناسایی (علیرغم تلاش‌های انجام شده) به‌عنوان شهید گمنام در شهر‌ها و دانشگاه‌ها دفن شده بودند.

شهید محمدرضا شفیعی، فرزند نعمت‌اله، متولد ۱۳۴۴، جمعی لشکر ۸ نجف اشرف از فلاورجان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۵ دی ۱۳۶۵ در عملیات رمضان در پاسگاه زید به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۹ در بهداری نیروی زمینی در تهران دفن شد

شهید مهدی سلطانی قمبوانی، فرزند عبداله، متولد ۱۳۴۰، از اصفهان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۵ دی ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ در ام الرصاص به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۲ در چابکسر گیلان دفن شد

شهید محسن اسماعیلی پژوه، فرزند کریم، متولد ۱۳۴۵، از اصفهان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۷ در قائم شهر دفن شد.

شهید خلیل فلک رفعت، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۴، جمعی لشکر ۱۴ امام حسین (ع) از اصفهان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۸ در دانشگاه دولتی بجنورد دفن شد.

شهید محمد بدیعی، فرزند حبیب اله، متولد ۱۳۵۰، از کاشان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۶۷ در تک دشمن در والفجر ۸ به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۵ در شهر زهکلوت کرمان دفن شد.

شهید حسین حاجی زادگان بیدگلی، فرزند قدرت اله، متولد ۱۳۵۰، از آران و بیدگل به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۶۷ در تک دشمن در فاو به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۳ در هندیجان خوزستان دفن شد.

شهید رسول قاسمی، فرزند غلامعلی، متولد ۱۳۴۹، جمعی لشکر ۸ نجف اشرف از نجف آباد به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۶۷ در تک دشمن در فاو به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۳ در ماسوله استان گیلان دفن شد.

پس از سال‌ها چشم‌انتظاری، خبر شناسایی این هفت شهید به خانواده ایشان اطلاع داده شد و این خانواده‌ها از چشم‌انتظاری درآمدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه + 18 =