صفحه اصلی » اجتماعی » کیفیت هوای اصفهان برای برای دومین روز متوالی ناسالم است

کیفیت هوای اصفهان برای برای دومین روز متوالی ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۶۵ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۴ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۷۱، استانداری و انقلاب با شاخص ۱۷۲، باهنر و فرشادی با شاخص ۱۶۱، پروین با شاخص ۱۸۷، رهنان با شاخص ۱۶۰، فیض با شاخص ۱۵۷، کاوه با شاخص ۱۶۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۹ ناسالم برای عموم (قرمز) و در ایستگاه خیابان جی با شاخص ۲۰۳ بسیار ناسالم (بنفش) است.

وی ادامه داد: کیفیت هوا در خیابان رودکی و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز شاخص هوای شهر سجزی با شاخص ۸۲، شاهین شهر با شاخص ۷۰ و مبارکه با شاخص ۷۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و غبار صبحگاهی غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 + چهارده =