صفحه اصلی » اجتماعی » پل فردوسی تعریض می شود؟

پل فردوسی تعریض می شود؟

معاون فنی و عمرانی شهرداری اصفهان گفت: شورای ویژه سیاست‌گذاری شهرداری تکلیف نهایی تعریض پل فردوسی را مشخص می‌کند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ ایرج مظفر معاون فنی و عمرانی شهرداری اصفهان، گفت: درحال حاضر طرح تعریض پل فردوسی وابسته به تصمیم شورای سیاست‌گذاری است که در چند روز آینده تشکیل و تصمیم‌گیری نهایی در آن انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه مشکلات درآمدی که به ویژه در منطقه شش شهرداری رخ داده است، شهرداری به درآمد‌های مورد نیازش نرسیده و هنوز کمبود اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای عرشه فلزی وجود دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اصفهان اظهار کرد: قرارداد ۲۰ میلیارد تومانی عرشه فلزی پل که براساس میزان بر آورد نقشه و اسناد مناقصه‌ای تهیه شد به علت افزایش دو برابری قیمت آهن آلات نسبت به قبل، نیازمند بازنگری است.

مظفر در ادامه با اشاره به هزینه‌های این طرح بیان کرد: طرح تعریض پل فردوسی به سه بخش اجرای فونداسیون، اجرای عرشه فلزی و مبلمان و زیبا سازی تقسیم می‌شود. بخش اول یا همان فونداسیون‌های دوطرف پل در دو ماه و نیم، با اعتبار ۶ میلیارد تومانی انجام شد، عرشه فلزی پل حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و با هزینه زیباسازی و مبلمان و در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح تخمین زده شده است.

مظفر در پایان با اشاره به نقش پل فردوسی در توسعه صنعت گردشگری گفت: با توجه به تصمیم‌گیری‌ها مبنی بر زیباسازی، این پل قرار است به عنوان نقطه هدف گردشگری تعیین شود تا با جذب گردشگر به طور غیر مستقیم به صنعت گردشگری کمک کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + چهار =