صفحه اصلی » اجتماعی » سامانه سوت زنی شورای شهر اصفهان آماده رونمایی است/ صادقیان تاکنون از شورای شهر استعفا نداده است

سخنگو شورای شهر اصفهان:

سامانه سوت زنی شورای شهر اصفهان آماده رونمایی است/ صادقیان تاکنون از شورای شهر استعفا نداده است

سخنگو شورای شهر اصفهان گفت: سالم سازی فضای اداری، شفافیت و مبارزه با تخلفات بود که در کنار تمام تلاش ها سامانه سوت زنی شورای شهر اماده رونمایی است و در سه سطح قرار است اتفاق بیفتد و به زودی رونمایی می شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ علی صالحی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با گرامی داشت حماسه بزرگ ۲۵ آبان اظهار کرد: در دوره ششم در شرایطی در حوزه مدیریت شهری وارد شدیم که فضا را یک دو امدادی دانسته و در حالی که در دوره های قبل تلاش هایی انجام شده بود و حال در موقعیتی فرصت خدمت به ما رسیده و ما نیز باید بعد از چهار سال این مسئولیت را واگذار کنیم.

سخنگو شورای شهر اصفهان تصریح کرد: بلافاصله بعد از انتخابات و مشخص شدن اعضا کار شروع شد و حتی اعضا منتظر آغاز رسمی نشدند؛ شرایط شهر در عین حالی که اتفاقات خوب در آن افتاده بود اما به طبع مشکلات اقتصادی کشور، باعث شده بود وضعیت مطلوبی نداشته باشد.

*تخمین های بدهی ها از  سه هزار تا هفت هزار میلیارد است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: تخمین های بدهی ها از  سه هزار تا هفت هزار میلیارد است که بعد از بررسی عدد دقیق و رسمی اعلام می شود.

وی با بیان اینکه مشکلاتی نیز در حوزه منابع انسانی داشتیم، ادامه داد: نیاز بود ساختارهایی شکل گیرد و نظم دهی انجام شود اما یک ایراد عمده وجود داشت که با وجود جذب های که در دوره گذشته انجام شده و عدد آن قابل توجه است، طبق قانون امکان حضور افراد جدید در سیستم شهرداری وجود ندارد.

*برای اصلاح باید از مسیرهای قانونی عبور کنیم

علی صالحی با بیان اینکه برای تحول و اصلاح باید از مسیرهای قانونی عبور کرد، بیان کرد: همچنین اشکالاتی که در فرایندهاست مانند پدیده شوم دلالی در بخش های مختلف شهری که متاسفانه کارکنان خدوم و تلاش گر شهرداری اصفهان با همه همت موضواعا را دنبال میکنند اما از بخش های خارجی با وضعیت قابل توجه ای رو به رو هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این وضعیت خدمات رسانی به مردم را تحت شعاع قرار داده است و یکی از مسائلی که باعث نارضایتی مردم می شود، بی انضباطی ها در این حوزه است.

*میانگین سه ماهه فعالیت اعضای شورای شهر اصفهان بالای ۲۰۰ ساعت است

سخنگوی شورای شهر اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: طبق قاعده ای که برای شوراهای کلان شهرها وجود دارد، موظف به انجام ۶۰ ساعت فعالیت در ماه هستند که میانگین سه ماهه فعالیت اعضای شورای شهر اصفهان بالای ۲۰۰ ساعت است.

وی با بیان اینکه به صورت ویژه به عدالت سازمانی در ساختار شورا توجه شده است، گفت: در شروع کار چابک سازی ساختارها را دنبال کردیم و در تعاملات شهرداری با شورا و شهرداری با مردم در خواست اصلاح فرایندها را داشتیم.

عضو شواری شهر اصفهان عنوان کرد: به جهت شرایط همکاری و تعامل و از نگاه متخصصان بیرونی بر اساس سوابق یک شرایط مناسبی را شورای ششم دارد و حدود ۹ نفر از اعضای شورای شهر سابقه حضور تخصصی بلند مدت دارند و وزن و ترکیب تخصصی  شورا به طرز محسوسی بالا برده است.

صالحی افزود: همین موضوع زمینه ساز شکل گیری یک مجموعه تخصصی با اشراف مناسب نسبت به مسائل ایجاد کرده و زمانی که باید می گذراندیم تا به امور تسلط و اشراف پیدا کرده، این زمان خیلی سریع و حتی قبل از استقرار رسمی اتفاق افتاد.

علی صالحی با اشاره به وحدت و همگرایی که بین اعضای شورا وجود دارد، اذعان کرد: ماحصل دیدگاه های مشترک در منشور شورای ششم تبلور اتفاق افتاده و به زودی رونمایی خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر اصفهان با اشاره به جلسه ای که با  مجمع نیروهای انقلاب برگزار شده و گزارشی از عملکرد سه ماهه شورای شهر به این مجمع کنشگر و رصد کننده داده شده است، افزود: کارگروه ها تخصصی  شکل گرفته است که در کنار همه مجموعه ها برای هم فکری و تعامل است.

علی صالحی با اشاره به همصدایی و همگرایی بین مسُولان، شورا و نمایندگان مردم اصفهان در مجلس، گفت: با شعار اصفهان شهر زندگی در حضور مردم هستیم و امیدواریم که این هم صدایی منجر در تغییر زکمی و کیفی زندگی مردم شود و در پروژه های آتی شهر تبلور پیدا کند.

وی افزود: در رابطه حوزه اقتصاد شهری باید به صورت جدی موضوعات اساسی را دنبال کنیم و باید تحول در ساختارها ایجاد کنیم.

صالحی با بیان اینکه مسائل یک شبه به وجود نیامده که یک شبه نیز حل شود، گفت: مدیریت شهری نیز به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست و باید ظرفیت های مختلف به کار گرفته شود.

سخنگو شورای شهر اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به شکایتی که یکی‌از شهروندان با ادعای اینکه برای انتخاب شهردار اصفهان چارچوبه های قانونی رعایت نشده است، عنوان کرد: این شکایت در دیوان عالی رد شده است.

*۵۵ لایحه در شورای شهر بررسی شده است

عضو شورای شهر اصفهان گفت: تا امروز ۵۵ لایحه در شورا شهر بررسی و ۶۲ مصوبه و دو لایحه هم رد شده است؛ از ۶۲ مصوبه ۳۹ مورد مصوبه مربوط به لوایحی بوده است که از شهرداری دریافت شده و هشت مورد پاسخ به فرمانداری و دو مورد ابطال مصوبه و ۱۵ مورد در رابطه انتخاب اعضا و مجموعه های تخصصی داشتیم که این آمار  تا تاریخ ۱۲ ابان ماه است.

* موافقت با ۲۵۰ میلیارد وام برای تکمیل رینگ چهارم

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد موضوعاتی که در زندگی مردم تاثیر داشته و شورا به آن ورود کرده است، گفت: در جهت تقویت حمل و نقل عمومی موافقت با وام ۲۰۰ میلیارد تومانی برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اصفهان، موافقت با وام ۲۵۰ میلیارد تومانی برای تکمیل رینگ چهارم، موافقت با ۲۰۰ میلیارد تومانی برای تامین مالی خط دو قطار شهری اصفهان از جمله آن است.

وی با اشاره به مصوبه ای که در رابطه با مسکن و ساخت سیال برای زمین های متراژ بالا مصوب شده است که اتفاق خوبی است، گفت: در برگزاری جشنواره کودک منجر به خروجی خیلی جدی و ورود به محله های کمتر برخوردار شد؛ هر چند آرمانی و راضی کننده نبود اما گام بلندی برای عدالت در دسترسی به برنامه ها توجه به هنرمندان بومی و استفاده از طرفیت های شهر اتفاق بیفتد

صالحی بیان کرد:  حدود ۴۰۰ تن دفن زباله در روز داریم که باید در آن تجدید نظر کنیم که اولین گام حمایت از طرحی که مراحل مقدماتی را طی کرده است؛ ما باید ارزش افزوده از آن داشته باشیم و نه اینکه به محیط زیست آسیب بزنیم

صالحی در مورد فرونشت پهنه بندی زمین گفت: فرونشت موضوع قابل حلی است و با یک دقت نظر نگاه علمی و عملی و هم افزایی قابل کنترل است.

سخنگو شورای شهر اصفهان گفت: هر هفته اعضای شورای شهر روز یکشنبه در مناطق مختلف شهر حضور دارند که تا به امروز حدود ۱۰ جلسه کمیته های نظارتی مناطق برگزار شد و حدود ۳۴۸ نفر در این کمیته ها حضور پیدا کردند.

وی افزود: رئیس شورای شهر تا به امروز ۷ جلسه هفتگی ملاقات مردمی داشتند که حدود ۷۸ نفر مراجعه داشتند.

*سامانه سوت زنی شورای شهر اصفهان آماده رونمایی است

علی صالحی بیان کرد: سالم سازی فضای اداری، شفافیت و مبارزه با تخلفات بود که در کنار تمام تلاش ها سامانه سوت زنی شورای شهر اماده رونمایی است و در سه سطح قرار است اتفاق بیفتد و به زودی رونمایی می شود.

سخنگوی شورای شهر اصفهان در مورد سکه های هدیه داده شده به شورای قبل که بازتاب های متفاوتی داشت، گفت: از گذشته یک سری روال های بوده است اما اگر اشکالی وجود دارد باید اصلاح شود و معتقدیم باید این اصلاح در ساز و کار مشخص اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه متاسفانه پروتکلی برای تودیع و معارفه نداریم، گفت: در سطح استان همزمان معارفه های دیگری نیز بوده که ممکن است این اتفاق تکرار خواهد شد و نیاز به چارچوب بندی دارد.

صالحی بیان کرد: البته تغییر نیز اتفاق افتاده که نمونه های آن تودیع و معارفه استاندار، شهردار و شورای شهر بوده که ارسال هدیه و گل را منع کردند؛ در مقایسه با قبل تلاش کردیم که با حداقل هزینه اتفاق بیفتد و نسبت به ادوار قبل تحول قابل توجه رخ داد، در شروع کار ممکن است افرادی که مسیولیت دارند با اعصای که به عنوان سیاست گذار می ایند همخوانی نداشته باشد ممکن است اشکالت و تفاوت های اتفاق بیفتد که تلاش میکنیم در ادامه آن را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به دیداری که با اعضای شورای شهر با آیت الله مهدوی داشتند در مورد مطلبی که در فضای مجازی در مورد نپذیرفتن برخی از اعضای شورا توسط آیت الله مهدوی؛ بیان کرد: شورای شهر با چهره های مختلف دیدار و جلسات برگزار کرده و ارتباط برقرار خواهد کرد؛ این جلسه و دیدار خیلی خوب و صمیمی بود و در چارچوب شورای شهر اولین جلسه بود و ایشان به همگرای و وحدت توصیه داشتند.

* صادقیان تاکنون از شورای شهر استعفا نداده است

سخنگوی شورای شهر اصفهان در مورد یکی از اعضای شورای شهر که به تازگی معاون اجرایی معاونت بهداشتی وزارت بهداشتی منصوب شده است، افزود: تا کنون از صادقیان هیچ استعفایی واصل نشده است و هیچ گزارشی از وضعیت وی نیامده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × پنج =