صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اختتامیه دومین پویش سفیران حسینی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

اختتامیه دومین پویش سفیران حسینی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

مراسم اختتامیه دومین پویش سفیران حسینی دانشگاه فرهنگیان کشور، با حضور  دکتر حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان و حجت الاسلام علی نقوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان و دیگر مسئولین کشوری در اصفهان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ عصر امروز ۱۹ آبان ماه مراسم اختتامیه دومین پویش سفیران حسینی دانشگاه فرهنگیان کشور در استان اصفهان برگزار شد، تقی اقاحسینی سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با حضور در این مراسم اظهار کرد: دانشگاه شریف فرهنگیان در مسیر حکمت و عبودیت در تلاش مستمر است تا معلمانی در تراز انقلاب اسلامی یعنی معلمان حکیم تربیت کند، این معلمان حکیم در برنامه های مختلفی مانند پویش سفیران حسینی شرکت می‌کنند و جمع های حسینی شکل می‌گیرد.

وی افزود: بخش عظیمی از دانشجو معلمان و همکاران ما و تمام فرهنگیان در این فعالیت خدا پسندانه شرکت جدی داشتند و فعالیت می‌کردند و باید به این نوع برنامه ها تبریک گفت. امیدواریم در این راستا بتوانیم معلمانی تربیت کنیم که دارای روحی آزاد و دانش قوی و ناظر بر عمل باشند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان تصریح کرد: دانشجویان همواره در مسیر رفتن به سمت نفس مطمینه حرکت خواهند کرد و بنده واقعی خدا هستند، آن‌ها بسیار بهتر از کسانی می شوند که کشور های غربی می گویند و عقلانیت و بینش و بصیرت و علم را سرلوحه کار خود قرار دادند.

* از محدودیت ها فرصت ساختیم

کیانا کاوه مدیر کل امور اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور در این مراسم اظهار کرد: در راستای تاکیدات رهبری برای دانشگاه فرهنگیان یعنی تربیت معلم حسینی و معلم تربیت یافته در مکتب ایثار و شهادت مطالب در این دانشگاه خاص به حساب می آید. این برنامه ها اگر  مسیر خوبی در پیش گرفته به علت این است که در دوسال گذشته به خاطر کرونا از پیاده روی اربعین جا ماندیم و  ما آمدیم از این محدودیت فرصت بسازیم تا به تبیین و ترویج مکتب امام حسین (ع) بپردازیم و دانشگاه فرهنگیان یا بسیج دانشجویی با اهدافی مثل تربیت اهداف فکری و فرهنگی و ترویج گفتمان حسینی تدوین شد و پارسال با استقبال ۱۲هزار نفری مواجه شد و این نشان داد که مسیر درست انتخاب شده است .

وی افزود: امسال این برنامه بهتر از گذشته در سه مرحله اربعین حسینی و مراسمات حسینی و دانشگاه اربعین حسینی تشکیل شد. ۱۱هزار نفر جمعیت دانشجویی و ۱۵۰۰ نفر جمعیت اساتید در این دوره داشتیم و با همکاری سایر دانشگاه ها این رویداد صورت گرفت، در بخش بعدی آثار دانشجو معلمان و اساتید در قالب اثار صوتی و تصویری راه پیدا کردند و نمایشگاهی نیز از این باب برگزار شد.

 مدیر کل امور اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور اذعان کرد: برنامه های فرهنگی و موکب های حسینی نیز با همکاری استان قزوین انجام شد و برای مناطق محروم کمک های زیادی جمع شد و خدمات فرهنگی و عمرانی نیز در مناطق نیازمند صورت گرفت و ۱۰شب نیز موکب مجازی انجام دادیم.  در تلاش هستیم تا پوستر سومین پویش سفیران حسینی را در استان های دیگر رونمایی کنیم و فعالیت ها را  نیز ادامه دهیم.

*حکومت نبوی را به حکومت مهدوی متصل کنیم

حجت الاسلام رضا تقوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان کشور در این مراسم اظهار کرد: اگر از صدر اسلام حرکت کنیم جامعه نبوی شکل گرفت و بعد از آن علوی و فاطمی ادامه دهنده آن بودند، اما به علت بی مهری هایی که جامعه بشری به فرستادگان الهی کرد به مرور وقتی تاریخ را جلو آمدیم به غیبت امام دچار شدیم، باید جامعه مهدوی شکل می‌گرفت، چون جامعه نبوی به جامعه مهدوی باید منجر می‌شد، اگر حضرت فاطمه (س) نبود هدف قایی خلقت محقق نمی‌شد، در دوران غیبت با محرومیت بشر از فرستادگان الهی رو به رو هستیم.

وی افزود: به وعده الهی نور حق خاموش نخواهد شد، پیامبر به ما وعده داده که حرارتی در وجود انسان ها به وجود می‌آید که خاموش نمی‌شود و زمانی که با اربعین روبرو هستیم با این حرارت انسان ها مواجه می‌شویم که جامعه نبوی را به مهدوی وصل کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان کشور بیان کرد: امروز اربعین یک مراسم نیست، بلکه باعث به‌ وجود آمدن تمدن حسینی است و از طریق تمدن حسینی ما می‌توانیم حکومت نبوی را به مهدوی وصل کنیم، با وجود  کرونا اما در فضای مجازی برنامه ها تعطیل نخواهد شد و یکی از بلندترین شعارهای فضای مجازی حب الحسین یجمعنا بود که در فضای مجازی پیچید.

* لازمه کار فرهنگی، انگیزه الهی 

علی محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور اظهار کرد: اگر یاورهای درونی و انگیزه های الهی نباشد چنین رویدادهایی تشکیل نمی‌شود، کارگاه دانشگاه فضای مجازی یعنی کارگاه عملی که جایگاه تعلیم و تربیت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − ده =