صفحه اصلی » استان اصفهان » تعهد و تدین ویژگی نیروهای مسلح ایران

تعهد و تدین ویژگی نیروهای مسلح ایران

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: فرصت بسیار خوبی برای تربیت جوانان در اختیار نیروهای نظامی و انتظامی است و نیاز است در این مسیر به آنها مسائل دینی آموخته شود و فرصت صرف این موارد شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان در دیدار فرماندهان پادگان آموزشی شهید بهشتی(ره) اظهار داشت: خدا را شاکریم که با فرمان امام(ره) و رهبر معظم انقلاب برای نیروهای مسلح، برنامه‌های عقیدتی-سیاسی برگزار شد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تأکید زیادی بر مسائل فرهنگی داشته‌اند و بیان کردند فرق نیروهای ما با دیگر کشورها به سلاح نیست بلکه متدین و معتقد بودن نیروها است و این موضوع باعث شد در جنگ پیروز شویم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد ادامه داد: نکته بعد اینکه نیاز است کرسی آزاد اندیشی برگزار شود؛ زمانی که می‌خواهید درس دین بدهید افراد آزاد باشند که سؤال بپرسند، در پاسخ به سؤالات، نظامی برخورد نکنید و از پرسیدن سوالات مختلف استقبال کنید و آن‌ها را قانع کنید.

امام جمعه اصفهان یادآور شد: آیه «لااکراه فی‌الدین» بد معنا شده است و برخی فکر می‌کنند نماز خواندن زور نیست در صورتی که به این معناست که در اصل ورود به دین اکراه نیست زیرا امری قلبی است و به اجبار نمی‌شود؛ هر شخصی بخواهد مرامی پیدا کند؛ نیاز است به او تلقین شود زیرا با زور و اجبار ممکن نیست؛ جسم با زور قابل تسخیر شدن است اما روح اینطور نیست و در این مسیر نیاز است آموزش قلبی داده شود.

وی خاطرنشان کرد: هم تمرین‌های عملی نیاز است و هم اینکه هر چه در دل افراد است پاسخ داده شود؛ فرصت بسیار خوبی برای تربیت جوانان در اختیار نیروهای نظامی و انتظامی است و نیاز است در این مسیر به آنها مسائل دینی آموخته شود و فرصت صرف این موارد شود.

طباطبایی‌نژاد در انتها خطاب به  مسؤولان پادگان آموزشی شهید بهشتی اصفهان، عنوان کرد: نیاز است با شخصی که تخلف می‌کند با محبت برخورد کنیم و نه با زور و اجبار.

همچنین در این دیدار فرمانده پادگان آموزشی شهید بهشتی نیروی انتظامی اظهار داشت: مجموعه شهید بهشتی اصفهان در حال حاضر ۴ گردان آموزشی نیروهای کادر را در اختیاردارد که در ۲ رسته یگان ویژه و انتظامی آموزش می‌بینند و در طول ۱ سال به مدت ۶ ماه دوره‌های عمومی و ۶ ماه دوره تخصصی در رشته‌های بیان شده آموزش می‌بینند.

وی توضیح داد: با توجه به مأموریت ذاتی نیروی انتظامی و گستردگی فعالیت‌ّها، در تمام مأموریت‌های استان بخش عظیمی از نیروها از مجموعه شهید بهشتی هستند.

فرمانده پادگان آموزشی نیروی انتظامی در انتها خاطرنشان کرد: به جز کلاس‌های میدانی و عملی حدود ۲۶۰ ساعت کلاس‌های عقیدتی شامل احکام، قرآن، سیاسی و… برگزار می‌شود و در سعی شده این کلاس ها فضای نظامی حاکم نباشد و بعد از کلاس‌ها نیز یک روحانی از روحانیونی که در مؤسسه امام خمینی(ره) آموزش دیده‌اند آماده پاسخگویی به شبهات هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 − 4 =