صفحه اصلی » اجتماعی » صعود همزمان 800 کوهنورد سپاه در قالب 50 تیم به قلل بالای 3000متر کشور

به مناسبت گرامیداشت شهید تهرانی مقدم انجام شد،

صعود همزمان 800 کوهنورد سپاه در قالب 50 تیم به قلل بالای 3000متر کشور

صعود همزمان بیش از ۸۰۰ نفر از کوهنوردان پاسدار کشور در قالب ۵۰ تیم تخصصی کوه نوردی به قلل بالای ۳۰۰۰ متر در سراسر کشور به مناسبت سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار شهید حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران و رئیس سابق هیئت کوهنوردی سپاه انجام پذیرفت.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - جمعه ۱۴۰۰/۰۸/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ میرافضل مسئول تربیت بدنی سپاه پاسداران در حاشیه صعود ۱۸۰ نفر از کوهنوردان سپاه به قله کرکس در شهرستان نطنز گفت: سازماندهی ها و برنامه ها در هیئت کوه نوردی با توجه به پیشرفت برنامه ها منسجم تر از قبل در حال برگزاری است و طی برنامه ریزی های انجام شده بطور همزمان 50 تیم تخصصی سپاه در کشور به مناسبت سالروز شهادت شهید حسن تهرانی مقدم به قلل بالای 3 هزار متر صعود کردند.

وی خاطرنشان کرد؛ 800 نفر از منتخب پایور کل سپاه پاسداران در این برنامه همزمان کشوری جضور داشته و برای تمام این دوستان شناسنامه و دفترچه کوهنوردی از سمت معاونت تربیت بدنی سپاه صادر و دفترچه ای جهت ثبت تجربیات در اختیار کوهنوردان پاسدار قرار گرفت.

سرهنگ میرافضل افزود با توجه به صعودهای گروه های کوهنوری سپاه در فصل های پاییز و زمستان به کوه های مرتفع کشور و با توجه به حرفه ای بودن نیروها، کلیه اقدامات ایمنی جهت صعود فراهم شده است و معاونت تربیت بدنی سپاه در نظر دارد 32 گروه امداد و نجات کوهستان از عزیزان سپاه انتخاب کند تا در مواقع حساس و بحرانی برای کمک به هموطنان یاری رسانی کنند.

* سپاه به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی باید خود را برای مقابله با تهدیدات دشمنان آماده کند

سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف در حاشیه سالگرد شهید حسن تهرانی مقدم و صعود سپاهیان به قلل بالای 3 هزار متر کشور افزود؛ نیروهای سپاه با باور و ایمان راسخ در مقابل توطئه های متعدد دشمنان ایران اسلامی ایستاده است و سپاه به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی می بایست خود را برای مقابله با تهدیدات دشمنان آماده کند.

وی افرود: در ابتدای کار سپاه، به دلیل شرایط خاص جنگ تحمیلی که کمبود امکانات وجود داشت شهید تهرانی مقدم در حوزه پشتیبانی آتش در دفاع مقدس به عنوان یکی از عناصر این حوزه وارد کار شد. در آن زمان کمبود امکانات به حدی بود که رزمندگان سپاه در جبهه ها، از مینی کاتیوشا گرفته تا توپ 107 را از گردان های ارتش قرض گرفته بودند و فعالیت خود را شروع کردند.

فرمانده قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد؛ افرادی همچون شهید تهرانی مقدم با باور و اراده محکم و راسخ پای کار ایستادند و در ادامه دفاع مقدس سلاح و تجهیزات غنیمتی که از دشمن گرفته شد مجموعه توپخانه سپاه راه اندازی و مجموعه بسیار توانمند شکل و موقعیت برجسته ای گرفت.

سردار عظیمی در ادامه افزود، در سیر تشکیل یگان موشکی سپاه در شرایطی که کشور دقیقا همین فضای امروز که از طرف استکبار به کشور تحمیل می شود آن روز هم شاهد آن بودیم، دشمن با امکاناتی که در اختیار داشت شروع به موشک باران شهرهای کشور عزیزمان می کرد و ما وسیله و سلاحی برای پاسخ گویی متقابل در اختیار نداشتیم.

* اراده پولادین مبتنی بر ایمان و اخلاص شهید تهرانی مقدم موشک هایی شد که امروز دشمنان از آن هراس دارند

وی ادامه داد: برای متوقف کردن دشمن باید با موشک جوابگو دشمن بود که آن زمان سلاح و موشک در اختیار ایران قرار نمی گرفت، شهید تهرانی مقدم و همرزمان ایشان هیچگاه متزلزل نشدند که در وضعیت تحریم نمی توانیم به موشک یا فناوری و تکنولوژی پیشرفته دست پیدا کنیم.

فرمانده قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: ما با اندیشه ای که هر کس بر خدا توکل کند خداوند او را کفایت می کند و مومنان باید بعد از تصمیم راسخ بر خداوند توکل کنند دیدیم با حداقل ها و با وجود تحریم ها وارد حوزه موشکی شدیم و امروز می بینیم که آن اراده پولادین مبتنی بر باورهای دینی و آن ایثار، تلاش و فداکاری این بزرگواران اگر نبود دنیا چه بلایی بر سر کشور ما می آورد.

سردار عظیمی در پایان خاطرنشان کرد: شهید تهرانی مقدم و همکاران وی از مخلص ترین و پاک ترین نیروهای سپاه بودند و می دیدیم در حوزه موشکی برای شلیک به پادگان اشرف که مقر منافقین جنایتکار بود چقدر زحمت می کشند و با فضای معنوی و روحیه فوق العاده به دست آوردهای جدیدی در حوزه موشکی دست یافتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − 3 =