صفحه اصلی » ورزشی » به ورزش باستانی در اصفهان اهمیت داده شود

امام جمعه اصفهان:

به ورزش باستانی در اصفهان اهمیت داده شود

امام جمعه اصفهان با تأکید بر گسترش ورزش های باستانی و پهلوانی گفت: ورزش‌های باستانی در اصفهان کمرنگ شده و کمتر اهمیت داده می‌شود و باید به آن اهمیت و کمک شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ گفت: فرهنگ یعنی هویت یک انسان و جامعه و نیاز است این هویت‌مان را به هویت دیگری تبدیل نکنیم.

وی فرهنگ سازی برای گسترش ورزش در جامعه را ضروری دانست و افزود: گسترش ورزش همگانی و فرهنگ کردن ورزش در جامعه یکی از عوامل جلوگیری از تضعیف روحیه ها و رسیدن به روحیه تلاش و خودباوری برای پیشرفت در عرصه های مختلف است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اهمیت ورزش خاطرنشان کرد: همیشه تأکیدم بر این بوده که به مردم ورزش کردن را یاد بدهیم و برای تداوم آن فرهنگ ایجاد کنیم؛ نیاز است هر زن و مردی بدانند یکی از غذاهایی که برای سلامت نیاز است ورزش است و همه در قبال این مساله مسوول هستند اما مسؤول اساسی آن اداره کل ورزش و جوانان است و گاهی اوقات به این موضوع توجه نشده است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تبیین اهمیت ورزش در مدارس از ضروریات جامعه است، گفت:اگر فرهنگ عمومی ورزش ترویج و به درستی تبیین شود خدمتی به جامعه پزشکی و اقتصاد جامعه است .

وی یادآور شد:‌ نیاز است برای ورزش های حرفه‌ای و مطرح دنیا است ورزشکاران حرفه‌ای تربیت شوند همانطور که الان نیز ورزشکاران ما در دنیا و رقابت‌های مهم بین‌المللی افتخارآفرین هستند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در انتها با تأکید بر گسترش ورزش های باستانی و پهلوانی گفت: ورزش‌های باستانی در اصفهان کمرنگ شده و کمتر اهمیت داده می‌شود و باید به آن اهمیت داده شود و اداره کل ورزش و جوانان باید به این موضوع کمک کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + یازده =