صفحه اصلی » اقتصادی » مصرف حدود 5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در نیروگاه های استان اصفهان/ صنایع عمده و فوق عمده استان، بزرگ‌ترین مصرف کنندگان گاز استان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان:

مصرف حدود 5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در نیروگاه های استان اصفهان/ صنایع عمده و فوق عمده استان، بزرگ‌ترین مصرف کنندگان گاز استان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، از مصرف بیش از 4 میلیارد و853میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سید مصطفی علوی با اشاره به مصرف حدود 5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در نیروگاه های استان اصفهان، گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از  هشت میلیارد و 643 میلیون متر مکعب گازطبیعی در بخش صنایع عمده استان به مصرف رسیده که بیش از نیمی از آن معادل 4 میلیارد و853  میلیون متر مکعب، در نیروگا های سطح استان به مصرف رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید بر سیاست جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی نظیر مازوت و فرآورده های میان تقطیر بیان داشت: استفاده از گاز طبیعی به میزان قابل توجهی آلودگی ناشی از سایر سوخت ها را کاهش داده و در تولید برق استان نقش بسزایی دارد.

وی، گفت: مصرف گاز طبیعی علاوه بر مزیت‌های زیست محیطی، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و افزایش قابلیت اطمینان بهره‌برداری از واحدهای نیروگاهی نسبت به سوخت مایع است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به افزایش هر ساله تعداد مشترکین گاز طبیعی و میزان مصرف گاز در استان، گفت: تداوم تولید برق با سوخت گاز با کمک مردم امکان پذیر است لذا به هم استانی های عزیز توصیه می شود با صرفه جویی در مصرف برق و گاز، به تامین مطمئن گاز به ویژه در مناطق سرد سیر استان کمک کنند و امکان پایداری گازرسانی در تمامی بخش های مصرفی گاز طبیعی را در روزهای سرد را فراهم سازند.

وی، با اشاره به اینکه هریک درجه کاهش دمای خانه، شش درصد کاهش مصرف انرژی را به همراه دارد، تصریح کرد: مصرف کنندگان عزیز با راهکارهای ساده مانند حفظ دمای رفاه( 18-21 درجه سانتیگراد) ، استفاده از یک بخاری یا وسیله گرمایش در هر منزل، پوشیدن لباس گرم، خاموشی چراغ های روشنایی اضافه، جلوگیری از هدر رفت انرژی در منازل، می توانند در مصرف منطقی انرژی نقش داشته باشند.

وی، درباره مصرف گاز صنایع استان اصفهان نیز توضیح داد: صنایع عمده و فوق عمده استان، بزرگ‌ترین مصرف کنندگان گاز استان هستند به صورتی که مصرف گاز در صنایع سیمان از ابتدای امسال برابر با 453 میلیون و572هزار متر مکعب، صنایع فولاد و ذوب آهن برابر 2میلیارد و 635 میلیون متر مکعب، پتروشیمی ها برابر با 53 میلیون و823 هزار مترمکعب و پالایشگاه ها برابر با 646 میلیون و 107هزار متر مکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان تاکید کرد: شتاب‌بخشی به روند گازرسانی به صنایع، افزون بر جهش و رفع موانع تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، سبب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط‌زیست می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + هشت =