صفحه اصلی » اجتماعی » عدم صدور کارت ملی هوشمند مانعی برای خدمات مردم نیست

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان:

عدم صدور کارت ملی هوشمند مانعی برای خدمات مردم نیست

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: عدم صدور کارت ملی هوشمند مانعی برای خدمات مردم نشده و رسید درخواست و ثبت کارت ملی هوشمند این فرصت را برای همه فراهم کرده تا خدمات خود را از ادارات دریافت کنند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۳

حسین غفرانی کجانی در گفت‌وگو باصاحب نیوز؛ اظهار داشت: اداره ثبت و احوال در رابطه با طرح جوانه جمعیت و حمایت از خانواده به عنوان یک متولی امر جمعیت و به عنوان دبیر شورای راهبردی جمعیت استان که به ریاست استاندار تشکیل می شود انتظار می رود که این طرح به خوبی اجرا شود و پیامدهای آن در عرصه عمل حداقل سال آینده مشهود باشد و بتوانیم اگر  پیشنهاد یا معایبی هم در این زمینه باشد آن را احصاء کنیم.

وی افزود: 22 مانع در شروع و در علت های اولیه پیشنهاد این طرح پیش بینی شده و در آن گنجانده شده که کمک هایی هم برای آن پیش بینی شده و در اولین جلسه راهبردی جمعیت به ریاست استاندار اصفهان قطعا به این موضوع ورود خواهیم کرد و ابعاد آن را بررسی خواهیم کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: در استان ها بعد از فرمان 14 ماده ای مقام معظم رهبری در خصوص ابلاغ سیاست جمعیتی که در سال 93 ابلاغ شده سالیانه چهار جلسه برای آن پیش بینی شده و در استان اصفهان اخیرا دو جلسه با فرمانده سازمان بسیج کارکنان دولت و دستگاه های عضو همچون بهزیستی در اداره ثبت و احوال برگزار شد و مصوبه های خیلی خوبی هم داشته است.

وی ابراز داشت: در شهرستان ها فقط شورای هماهنگی وقایع حیاتی را به عنوان رصد آمارهای بهنگام آنها داریم و ابلاغ های جمعیتی را پیگیری می کنند و شهرستان هایی همچون اردستان و شهرهای غرب استان زودتر از سال1404 وارد فاز سالمندی شده اند.

غفرانی کجانی با بیان اینکه کارت ملی هوشمند از مجموع چهارمیلیون و 170 هزارجمعیت هدف استان تقریبا چهار میلیون و 18 هزارآن تکمیل ثبت نام کرده اند افزود: تقریبا 85 درصد از جمعیت هدف را پوشش داده ایم و هر چند این روال ادامه خواهد داشت و جمعیت هدف اولی به ما اضافه می شود.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان تاکید کرد: عدم صدور کارت ملی هوشمند مانعی برای خدمات مردم نشده و رسید درخواست و ثبت کارت ملی هوشمند این فرصت را برای همه فراهم کرده تا خدمات خود را از ادارات دریافت کنند و در خدمات آنها خللی ایجاد نشود و با تصویب طرح فرزندآوری و حمایت از خانواده که اخیرا ابلاغ شده بتوانیم در 20 سال آینده برای ترمیمم و ساختارهای جمعیت بهره کافی را ببریم.

وی تصریح کرد: آینده ای نگران کننده در موضوع جمعیت سالمندی داریم و به فاز سالمندی نزدیک می شویم که شهرستان اردستان و تعدادی از شهرهای استان آن را در حال تجربه دارند و این پیش بینی برای سال 1404 شده بود اما در بعضی شهرها زودتر آغاز شده است.

غفرانی کجانی بیان کرد: مشکلاتی که وجود دارد  اینکه از پنجره طلایی جمعیت که در سال 1385 در استان باز شده و با عمر 40 سال بوده استفاده کافی نشده که آن پنجره 70 درصد جمعیت جوان است و 30 درصد آن را جمعیت سالمندان و کودکان تشکیل می دهند و این پنجره در سال 1420 منتهی خواهد شد که 30 درصد جمعیت استان را سالمند تشکیل خواهد داد.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: مجموعه اقدامات همکاران ما در اداره ثبت و احوال شهرستان اردستان حکایت از آن دارد که در هفت ماهه سال جاری و  قبل از آن همه وقایع حیاتی ولادت و وفات نزدیک به 100 درصد در زمان قانونی انجام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. سعید گفته :

    دروغه به افرادی که اصل کارت ملی را ارایه ندهند با رسید ثبت نام کارت ملی سیم کارت تحویل نمیدهند

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده + هفده =