صفحه اصلی » اقتصادی » اتصال 93 درصد روستاها به اینترنت همراه

اتصال 93 درصد روستاها به اینترنت همراه

93 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان اصفهان به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و 84 درصد روستاها تلفن ثابت دارند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان ضمن بیان اینکه با شیوع کرونا، وابستگی جامعه به ارتباطات بیشتر شده تاکید کرد: امروز حتی یک روز با قطعی اینترنت امکان پذیر نیست.

وی افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان 46.26 درصد و روستاهای دارای تلفن خانگی 84.23  درصد است؛ همچنین میانگین رفع خرابی تلفن ثابت در استان ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه است.

مطلب زاده گفت: حوزه دیتای مخابرات استان طی ده سال گذشته به سمت توسعه رفته است و در دو سال گذشته شاهد افزایش ۵ برابری مصرف اینترنت در استان بوده ایم که متناسب بر آن ظرفیت اینترنت در چند ماه اخیر به 40 گیگا بیت در استان افزایش یافته است.

وی گفت: تعداد کل پورت های ADSL استان ۹۳۳ هزار پورت و 77% آن مشغول به فعالیت است، همچنین۹۶۰۰ پورت فعال VDSL  در استان داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اضافه کرد: از پایدارترین سرویس های دیتا، سرویس مبتنی بر فیبر نوری است که در آینده تلفن ثابت بر پایه آن است و با برنامه ریزی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از محل بودجه خدمات عمومی اجباری روستایی (یو.اس.او) با اجرای مخابرات استان، این تکنولوژی به محروم ترین نقاط روستایی نیز می رسد.

مطلب زاده در ادامه گفت: اجرای فیبرنوری در روستاهای محروم استان مشکلات خاص خود را دارد نیازمند حمایت مسئولین استانی و مدیریت شهری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اصفهان در حوزه تلفن همراه یکی از استان های برتر کشور هستیم، توضیح داد: در استان اصفهان 8 میلیون و 392 هزار تلفن همراه اول وجود دارد و ضریب نفوذ آن در استان 160.۳3 درصد است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حال حاضر تمام شهرهای استان تحت پوشش نسل چهارم تلفن همراه قرار دارند، گفت: از مجموع ۱۶۹۵ روستای استان، ۱۴۳۱ روستا دارای ارتباط هستند که از 935 روستای بالای ۲۰ خانوار، 92.5 درصد دارای اینترنت هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 13 =