صفحه اصلی » اجتماعی » آلودگی دست از سر اصفهان برنمی دارد/ هوا امروز هم برای عموم مردم ناسالم است

آلودگی دست از سر اصفهان برنمی دارد/ هوا امروز هم برای عموم مردم ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۵۵ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار کرد: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۶۷، انقلاب با شاخص ۱۵۷، پروین با شاخص ۱۷۱، فیض با شاخص ۱۷۲، جِی با شاخص ۱۹۲، کاوه با شاخص ۱۵۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۵ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.

وی ادامه داد: کیفیت هوا در ایستگاه خیابان‌های استانداری و باهنر با شاخص ۱۴۲، رودکی و رهنان با شاخص ۱۳۹ و فرشادی با شاخص ۱۲۹ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز شاخص هوای شهر شاهین‌شهر با شاخص ۱۰۹ ناسالم برای گروه‌های حساس و در سجزی با شاخص ۹۱ و مبارکه با شاخص ۸۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و غبار صبحگاهی غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است اما از بعد از ظهر امروز به سبب نفوذ و فعالیت سامانه سرد بارشی در استان، کیفیت هوا به تدریج بهبود می‌یابد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 + سه =