صفحه اصلی » اقتصادی » پیوستن ایران به سازمان شانگهای مزایای گوناگونی دارد

پیوستن ایران به سازمان شانگهای مزایای گوناگونی دارد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: پیوستن ایران به سازمان شانگهای در حقیقت مزایای گوناگونی در حوزه‌های امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خواهد داشت که از جمله مهم‌ترین ان‌ها در نزدیک‌تر شدن چین و روسیه و ایران و دیگر کشورهای عضو در حوزه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در افغانستان، سوریه و عراق خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

حسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: روابط خارجه در مسائل و حوزه های مختلف اهمیت دارد، البته این روابط اساس و اصولی دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: پیوستن ایران به سازمان شانگهای در حقیقت مزایای گوناگونی در حوزه‌های امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خواهد داشت که از جمله مهم‌ترین ان‌ها در نزدیک‌تر شدن چین و روسیه و ایران و دیگر کشورهای عضو در حوزه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در افغانستان، سوریه و عراق خواهد بود.

وی افزود: این اتفاق مهمی است که کشورمان شرکای نزدیک تری خواهد داشت و این بسیاری از مسائل حائز اهمیت است؛ یکی دیگر از فواید آن در حوزه های اقتصادی است که در این زمان برای ما نیز اهمیت خاصی دارد.

حیدری گفت: بدون شک تسهیل مبادلات با این کشورها به سود ما و البته دیگر کشورهای عضو خواهد بو د چرا که ما می توانیم برخی از نیازهای آن ها را رطرف و آن ها نیز برای بعضی از نیازهای ما تولید دارند.

حسن حیدری گفت: از طرفی کشورهای عضو به خوبی می دانند که حربه تحریمی امریکا باید از بین برود و از این رو به این سمت حرکت می کنند که نقش دلار را در معاملات خود کم کنند که این نیز نکته قابل توجه ای است.

وی گفت: بدون شک کشور ما جایگاه و نقش مهمی در منطقه و جهان دارد از این رو این پیمان ها باعث می شود کشورهای دیگر حتی خارج از این پیمان نیز معالدلات و مراوات خوبی با ما داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + 16 =