صفحه اصلی » اقتصادی » دولت برای حل مشکلات اقتصادی، سراغ کارهای زیربنایی رفته است

دولت برای حل مشکلات اقتصادی، سراغ کارهای زیربنایی رفته است

کارشناس اقتصادی گفت: اگر این دولت نیز برای حل مشکلات خود راه دولت قبل را می رفت اکنون مشکلات بیش ارز پیش بود و می بینیم که دولت برای حل مشکلات سراغ کارهای اساسی و زیر بنایی رفته است اما انچه به او رسیده شرایط سختی است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

احمد ابوالحسنی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: تصمیمات و اقدامات اقتصادی تبعات آنی، کوتاه مدت و بلند مدت دارد و در زندگی مردم تاثیر گذار است؛ از این جهت است هر تصمیم و رفتار باید به دقت سنجیده شود.

کارشناس اقتصادی گفت: تورم پدیده ای است که با اقتصاد کشور ما و البته با بسیاری از کشورهای دیگر دیده می شود که آن چیزی که اهمیت دارد میزان آن است که در کشور ما در این سال ها قابل توجه بود است و رکوردهای جدید را از خود ثبت کرده است.

وی افزود: یکی از عوامل مهم در افزایش تورم و گرانی بالا رفتن و افزایش نقدینگی است که اتفاق اکثر کارشناسان اقتصادی نیز بر این باور هستند؛ اتفاقی که در کشور به خوبی دیده و اثرات آن مشخص است.

ابوالحسنی گفت: افزایش نقدینگی با چاپ پول و اتخاذ تصمیمات اشتباه رخ می دهد و امروز ما اثرات این تصمیمات اشتباه را در سال های گذشته در بازار می بینیم؛ اثراتی که امروز تولید را سخت کرده و زندگی را برای مردم نیز سخت شده است.

این کارشناس اقتصادی گفت: اگر این دولت نیز برای حل مشکلات خود راه دولت قبل را می رفت اکنون مشکلات بیش ار پیش بود و می بینیم که دولت برای حل مشکلات سراغ کارهای اساسی و زیر بنایی رفته است اما انچه به او رسیده شرایط سختی است.

ابوالحسنی گفت: دولت اگر بتواند رشد نقدینگی را کنترل کند و خود نیز به بالا رفتن آن منجر نشود می تواند تورم را کنترل کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 19 =