صفحه اصلی » اقتصادی » صنایعی که گاز مصرفی در استان را می بلعند!/ مصرف 10میلیارد و 690 میلیون متر مکعبی صنایع از 11 میلیارد و 860میلیون مترمکعب گاز توزیعی در اصفهان

صنایعی که گاز مصرفی در استان را می بلعند!/ مصرف 10میلیارد و 690 میلیون متر مکعبی صنایع از 11 میلیارد و 860میلیون مترمکعب گاز توزیعی در اصفهان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تاکید کرد؛ از ابتدای سال‌جاری تاکنون 11 میلیارد و 860میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شده، که از این میزان، مصرف 10میلیارد و 690 میلیون متر مکعب آن مربوط به بخش صنایع استان است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سید مصطفی علوی  با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از ۸ میلیارد و ۶۴۳ میلیون متر مکعب گازطبیعی در بخش صنایع عمده استان به مصرف رسیده، افزود: همه ی بخش ها و بویژه صنایع استان باید با بکارگیری تمهیدات و راهکارهای لازم در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با بیان اینکه متاسفانه میزان قابل توجهی تاسیسات و دستگاه های مستهلک در صنایع استان داریم که مصرف انرژی بالا و راندمان تولید پایینی دارند، خاطرنشان کرد: اولویت ما مشترکین خانگی هستند، چنانچه رویه افزایش مصرف ادامه داشته باشد به ناچار مجبور به محدود کردن گاز صنایع می‌شویم.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، همچنین با اشاره به افزایش مصرف گاز در بخش مشترکین خانگی، گفت: به دنبال کاهش دما، شاهد افزایش مصرف گاز در بخش مشترکین خانگی هستیم، بطوری که هم اکنون شاهد افزایش 20 درصدی مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی، با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و 970 مشترک گاز طبیعی در سطح استان وجود دارد که از این تعداد بیش از 278 هزار مشترک روستایی و یک میلیون 692هزار مشترک شهری هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه اکنون در فصل سرما هستیم می طلبد مصرف بهینه گاز را در دستورکار قرار دهیم.

علوی، تاکید کرد: از مردم و مشترکین می‌خواهیم که مصرف بهینه را مدنظر قرار دهند و با کم کردن یک درجه از دما، می‌توانند از بروز مشکلاتی نظیر قطعی یا افت فشار گاز در فصل سرد جلوگیری کنند؛ با کم کردن یک درجه ۶ درصد در مصرف گاز صرفه جویی می‌شود حتی به اقتصاد خانوار هم کمک می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان تصریح کرد: دمای رفاه در زمستان ۱۸ سانتیگراد است که اگر در منازل رعایت کنند و همچنین افراد متناسب با فصل در داخل خانه لباس گرم بپوشند، در مصرف انرژی مدیریت کرده‌اند. مشترکین می‌توانند از طریق تماس تلفنی با سامانه تلفنی 1594 پیشنهادات، انتقادات و مشکلات خود را گزارش کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده + هفده =