صفحه اصلی » اجتماعی » حضور پلیس و اورژانس در صحنه تسریع شود/لزوم توجه به نقاط حادثه خیز

استاندار اصفهان مطرح کرد؛

حضور پلیس و اورژانس در صحنه تسریع شود/لزوم توجه به نقاط حادثه خیز

استاندار اصفهان گفت: باید حضور پلیس و اورژانس در صحنه تصادفات تسریع شود زیرا در این بحث با متوسط جهانی فاصله زیادی داریم و باید اقدامات لازم برای رفع مشکل صورت گیرد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا مرتضوی در دومین جلسه شورای راهبردی تصادفات پلیس راهور استان اصفهان اظهار داشت: کشور ما به لحاظ تعداد فوتی‌ها و مصدومان جایگاه ناگواری دارد که در ۱۵-۱۰ سال گذشته این وضعیت بهتر شده است اما وضعیت کنونی با افق پیش رو ما فاصله دارد.

وی با اشاره به عواقب متعدد تصادفات افزود: تصادف عواقب ناگواری از جمله آسیب‌های اجتماعی، بی سرپرست یا بدسرپرست شدن خانوارها و نقص عضو دارد که لزوم توجه به این بخش را افزایش می‌دهد.

استاندار اصفهان با تاکید بر لزوم توجه به نقاط حادثه خیز ابراز داشت: باید در نقاط حادثه خیز یک گام بلند برداشته شود، لازم است فرجه لازم داده شود تا دستگاه‌های مرتبط وظایف خود را در این زمینه انجام دهند.

*کنترل دوربین‌ها جدی شود

وی با بیان اینکه باید وضعیت رانندگی در سطح استان اصفهان بهبود یابد، ادامه داد: این امر با نظارت بیشتر بر اجرای قوانین اجرایی می‌شود، همچنین در این راستا باید کنترل دوربین‌های راهنمایی و رانندگی جدی‌تر شود.

مرتضوی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در خصوص رانندگی اضافه کرد: در کنار جرایم فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: باید حضور پلیس و آمبولانس در صحنه تسریع شود، در این بحث با متوسط جهانی فاصله زیادی داریم که باید اقدامات لازم برای رفع آن انجام شود.

*لزوم انجام تست روانشناسی رانندگان وسایل نقلیه عمومی

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این جلسه اظهار داشت: اتفاقات بعد از تصادفات تا آخر عمر با شخص است و باید توجه داشت که لطمه‌های یک تصادف تا آخر عمر با شخص است و در این راستا باید پیشگیری قبل از درمان انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از کلاه ایمنی برای موتور سواران افزود: هر چه استفاده از کلاه‌های ایمنی بیشتر شود نیاز به تخت‌های آی سی یو کمتر می‌شود، خاطر دارم زمانی که در بیمارستان بودم هرگاه توجه به موتورسواران کم می‌شد تخت‌های آی سی یو پر می‌شد.

شاهین شیرانی ابراز داشت: لازم است برای رانندگان خودروهای عمومی پرونده پزشکی بررسی شود که اگر کسی مشکل قلبی از جمله سابقه سکته دارد دچار مشکل نشود زیرا احتمال دارد چنین شخصی در راه نیز دچار مشکل قلبی شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان گفت: برخی از رانندگان وسایل عمومی دچار اعتیاد نیز هستند که باید تست‌های لازم آن انجام شود، همچنین لازم است در برخی موارد تست‌های روانشناسی نیز گرفته شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − سیزده =